Konfederacja o rządzie: Mamy do czynienia z ludźmi obłąkanymi! - Konfederacja

Konfederacja o rządzie: Mamy do czynienia z ludźmi obłąkanymi!

Konfederacja zabrała głos w sprawie ponownego nałożenia przez rząd obostrzeń na całą Polskę. Zdaniem jej polityków są to działania szkodliwe i niczym nie uzasadnione: To co robi minister Niedzielski, wcale nie przynosi dobrych rezultatów.

Jak mawiał Albert Einstein: szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów. Miała być walka z pandemią w obronie ludzi, a można odnieść wrażenie, że mamy walkę z ludźmi w obronie pandemii. To co robi minister Niedzielski, wcale nie przynosi dobrych rezultatów. (…) To jest brak logiki. To jest jakiś amok covidowy. – tak wczorajszą decyzję rządu w sprawie powrotu obostrzeń podsumował poseł Michał Urbaniak – Można powiedzieć, że rząd będzie walczył z COVID-em do ostatniego polskiego pracownika i do ostatniego polskiego przedsiębiorcy.

Poseł Konfederacji zwracał uwagę na problemy tysięcy przedsiębiorców, którzy nie radzą sobie w lockdowonie, oraz na alarmujące statystyki dla systemu ochrony zdrowia. W roku 2020 odnotowaliśmy w Polsce najwięcej zgonów na choroby niezwiązane z wirusem od II wojny światowej. Nasz kraj zajmuje też niechlubne drugie miejsce w liczbie nadmiarowych zgonów wśród krajów Unii Europejskiej. Wyprzedza nas tylko Bułgaria.

Poseł Krystian Kamiński – Wiemy, że lockdowny nie działają. Trzy tygodnie temu województwo warmińsko-mazurskie trafiło na lockdown. Wtedy zarażonych dziennie było na poziomie sześciuset osób, dzisiaj po trzech tygodniach jest to ponad osiemset osób, więc coś nie działa. – poseł przytoczył także przykład swojego województwa lubuskiego, które w jego ocenie już niedługo odnotuje kolejny skok zakażeń pomimo wprowadzonego parę dni temu lockdownu. – Ta cała polityka lockdownowa nie ma żadnego uzasadnienia!

Głos zabrał także Tomasz Grabarczyk, dyrektor biura prasowego Konfederacji: Lockdown po prostu zabija! Lockdown to jest bzdura. Lockdown to nie jest coś, co ratuje przed zakażeniami, co uchroni zdrowie Polaków. Lockdown właśnie niszczy zdrowie Polaków, bo niszczy chociażby system ochrony zdrowia, ale u nas nikt w rządzie tego nie rozumie, a mało tego, minister Niedzielski mówi, że jeśli sytuacja się nie poprawi, to będziemy zamykać wszystko. My mamy do czynienia z ludźmi obłąkanymi! My mamy do czynienia z ludźmi, którzy wmówili sobie, że jeśli będziemy wszystko zamykać, to wszyscy będziemy zdrowi. Tylko, że my od roku zamykamy i mamy skoki zakażeń.

Grabarczyk przytoczył szereg przykładów ze Stanów Zjednoczonych, które potwierdzają, że wprowadzenie lockdownu nie wiąże się ze zmniejszeniem ilości zakażeń koronawirusem. Stanami, które wprowadziły ostre obostrzenia są Arizona, Dakota Północna czy Kalifornia (tam nawet godzina policyjna). To właśnie tam odnotowano wyraźnie skoki zakażeń, w przeciwieństwie do stanów, w którym władze nie nakazały noszenia maseczek czy zamykania firm: Missouri, Dakota Południowa, Floryda.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI