Idziemy do premiera załatwić konkretną sprawę - Konfederacja

Idziemy do premiera załatwić konkretną sprawę

Konferencja prasowa Konfederacji przed wizytą u premiera Mateusza Morawieckiego, 24 listopada 2023 r.

Krzysztof Bosak:
Nie zamierzamy tworzyć rządu, nie zamierzamy głosować za rządem Mateusza Morawieckiego. Mamy bardzo krytyczną opinię o sposobie rządzenia przez PiS, o premierze Morawieckim. Uważamy, że Polacy zasługują na rząd prawicowy, propolski, konserwatywny, wolnościowy, narodowy. Takim rządem nie był rząd Mateusza Morawieckiego.
Wyrażaliśmy to wielokrotnie w debatach, w kampanii wyborczej, w mediach społecznościowych. Wyraziliśmy to wczoraj na piśmie i dziś wyjaśnimy to panu premierowi osobiście. (…)

– Nie przychodzimy tylko z komunikatem negatywnym. Przychodzimy także po to, żeby przypomnieć panu premierowi, że poza teatralnym procesem tworzenia nowego rządu, który nie uzyska wotum zaufania, jest ciągle premierem polskiego rządu, ma władzę i ma obowiązek podejmować decyzje korzystne dla Polaków.
Stąd w naszej delegacji Rafał Mekler. Jeden z liderów protestujących przewoźników, polskich przedsiębiorców, którzy w wyniku bezrefleksyjnej, głupiej i szkodliwej polityki rządu i Unii Europejskiej, tracą polski rynek. Rynek, który przynosi 6% polskiego PKB tracimy w tej chwili na rzecz zagranicznych firm. A przewoźnicy marzną na granicach.

Dlatego wykorzystujemy to spotkanie, żeby udrożnić kanał komunikacji polskich przedsiębiorców, którzy walczą o polskie interesy narodowe z premierem.
Zamiast rozmawiać o rzeczach kompletnie nierealnych jak uzyskanie wotum zaufania przez premiera Morawieckiego przedstawiamy sprawy zupełnie realne, które domagają się szybkiej reakcji. Po to, żeby polskie interesy gospodarcze były zabezpieczone w relacjach z Unią Europejską i w relacjach z Ukrainą.

Grzegorz Braun:
– Nie idziemy rozmawiać z premierem jakiegoś przyszłego urojonego rządu, którego nie ma i nie będzie. Idziemy rozmawiać z urzędującym premierem. który ma obowiązki. Jak widzimy, niedopełniane, zaniedbywane. (…)

– Mój kolega Roman Fritz członek Komisji Spraw Zagranicznych ma dla pana premiera imienną listę Polaków z Gazy, którzy nie zostali stamtąd dotąd ewakuowani. Których życie, zdrowie jest nadal zagrożone. (..)