Groźne! Nadciąga pełna kontrola naszych pieniędzy - Konfederacja

Groźne! Nadciąga pełna kontrola naszych pieniędzy

Poseł Grzegorz Płaczek

UWAGA! W „niezależnych” mediach cisza, tymczasem… już za miesiąc (!) Europejski Bank Centralny EBC rozpocznie prace związane z 2. rundą procedur przetargowych dot. wprowadzenia na terenie Unii Europejskiej CYFROWEJ WALUTY! Do czerwca ma zostać opracowana „architektura”, aby od września 2025 r. mogły zapadać kolejne decyzje Rady Zarządzającej Europejskiego Bank Centralnego. Bruksela już zaciera ręce, a Google i Microsoft będąc jednymi z największych firm lobbujących w Unii Europejskiej na rzecz gospodarki cyfrowej, przeznaczają na ten cel już gigantyczne środki.

➡️ Sytuacja jest niezwykle groźna, bowiem cyfrowa waluta banku centralnego CBDC (elektronicznego odpowiednika tradycyjnej gotówki), w przypadku wprowadzenia cyfrowego Euro, będzie w pełni kontrolowalna przez Europejski Bank Centralny. A to oznacza, że:

⬛ cyfrowe Euro będzie „śledzalne” i każda transakcja może być monitorowana przez bank centralny i poszczególne rządy,

⬛ w przeciwieństwie do gotówki, transakcje cyfrowe przestaną być na terenie Unii Europejskiej prywatne,

⬛ zostanie wprowadzona możliwość ograniczenia wydatków obywateli na określone dobra, np. limity na paliwo lub mięso (a jeśli ktoś myśli, że to niemożliwe – to warto przypomnieć sobie, że w Chinach już jest używany cyfrowy juan e-CNY, który połączony jest z systemem oceny obywateli i chińskie władze mogą ograniczać dostęp do pieniędzy w zależności od ich decyzji),

⬛ rządy będą mogły decydować, na co i kiedy można będzie wydać pieniądze,

⬛ cyfrowe Euro może mieć ograniczenie czasowe, wymuszając szybkie wydawanie środków,

⬛ CBDC i cyfrowe Euro może prowadzić do ostatecznego wycofania fizycznej gotówki,

⬛ w przypadku awarii (przypadkowej lub „zaplanowanej”) sieci, cyberataków lub kryzysu energetycznego, dostęp do pieniędzy może zostać utracony lub ograniczony, a to kuszący mechanizm kontroli dla zarządzających eurokołchozem,

⬛ przechowywanie informacji o wszystkich transakcjach w jednym miejscu może stać się celem dla cyberprzestępców i kuszącą opcją niekontrolowanego śledzenia obywateli dla rządów poszczególnych państw,

⬛ oszczędności obywateli będą mogły być centralnie opodatkowane za pomocą „jednego kliknięcia” na terenie Unii Europejskiej (a wprowadzenie miesięcznej/symbolicznej opłaty dla pełnoletnich obywateli za używanie cyfrowej waluty – nawet w wysokości 1 EUR miesięcznie, to w przypadku Unii Europejskiej, przychód dla Europejskiego Banku Centralnego w wysokości ponad 18 MILIARÓW ZŁ miesięcznie!!! Kuszące, prawda?),

⬛ rządy będą mogły wprowadzać mechanizmy „nagrody i kary” za określone „wzorce wydatków” obywateli. Sytuacja jest bardzo groźna i istnieje realna obawa, że w niedalekiej przyszłości CBDC może stać się jedyną dostępną formą pieniądza, a to oznacza PEŁNĄ KONTROLĘ nad obywatelami.

Żaden z rządów nie powinien na to pozwolić i czas już dziś zacząć sprzeciwiać się tym planom, stając w obronie gotówki i zapisując ją jako gwarantowany środek płatniczy w Konstytucji.

Tymczasem… prace nad wprowadzeniem CYFROWEJ WALUTY w Unii Europejskiej trwają i kolejni „niezależni” eksperci, promujący tę ideę, wyciągani są z kapelusza.

▶️▶️▶️ Wspieraj Sławomira Mentzena ◀️◀️◀️

Trasa Mentzen2025. Lista miejscowości, które w najbliższym czasie odwiedzi Sławomir Mentzen znajduje się na stronie: https://www.facebook.com/slawomirmentzen/events oraz na stronie Menzten2025.pl.

Komentarze (3)