Zamiast w edukację polskich dzieci zainwestowali w socjal dla Ukraińców! - Konfederacja

Zamiast w edukację polskich dzieci zainwestowali w socjal dla Ukraińców!

Grzegorz Płaczek: KOLEJNY WAŁEK?! W nawiązaniu do otrzymanego pisma z ZUS (sygn. 991100/0146- 767/2023), jako poseł Konfederacji chciałbym zapytać, jakim cudem ZUS w 2022 r. WYPŁACIŁ PONAD 52 MILIONY ZŁOTYCH na świadczenia socjalne DLA OBYWATELI UKRAINY w ramach rządowego programu „Dobry Start”?

Przecież (zgodnie z założeniami programu i informacją podaną przez Pana premiera Morawieckiego, oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej) program „Dobry Start” miał być inwestycją w edukację… POLSKICH DZIECI!

O co tutaj chodzi? KTO zdecydował o tym, aby te pieniądze zostały wypłacone? KTO podjął taką decyzję?