Lodówka i samochodów jako nieruchomości - absurdalna ustawa rządu Tuska! - Konfederacja

Lodówka i samochodów jako nieruchomości – absurdalna ustawa rządu Tuska!

Uwaga, nachodzi absurdalna ustawa rządu! Od początku 2025 roku planowane są zmiany w podatku od nieruchomości. Eksperci alarmują, że w projekcie Ministerstwa Finansów opodatkowane jako budowle (a więc od wartości), mogą zostać między innymi:
– lodówki do napojów
– samochody
 – śmietniki
 – altany
 – bankomaty
Doradcy podatkowi ostrzegają, że właśnie taki może być efekt nowelizacji ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. Jak zaznacza Business Insider: “Propozycje Ministerstwa Finansów są mocno profiskalne, co może oznaczać, że przedsiębiorcy zapłacą podatek od wielu obiektów, które dziś są nieopodatkowane lub o które toczą się spory w sądach (…) w tym katalogu mogą znaleźć się nawet samochody i lodówki”.
Zatrzymajmy podatkowe i fiskalne szaleństwo władzy!
Konfederacja od początku mówi jasno: TAK dla niskich i prostych podatków! Uwolnijmy energię przedsiębiorczych Polaków, przestańmy nękać obywateli kolejnymi absurdalnymi i niejasnymi przepisami!