Kierowco, trzymaj się za portfel! - Konfederacja

Kierowco, trzymaj się za portfel!

Obiecanego w kampanii przez Donalda Tuska paliwa za 5,19 zł za litr nie ma, a ceny mogą wzrosnąć o kolejne 40-50 gr za litr paliwa już od 2027 r.! To właśnie od tego roku wejść w życie ma unijny system ETS2. Co gorsza objąć ma nie tylko rynek paliw do pojazdów, ale też do ogrzewania domów. Powstanie obowiązek nabywania uprawnień do emisji CO2, które dzisiaj kupują elektrownie czy fabryki.

Dostawcy nie tylko benzyny, ale też gazu czy węgla będą płacili swoisty podatek od swoich wyrobów, co będzie miało wpływ na ceny końcowe.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska już potwierdziło, że trwają prace nad przepisami, które wdrożą ten system w Polsce. Ponadto przez pierwsze cztery lata funkcjonowania systemu ETS2 ceny ulokują się na poziomie powyżej 50 euro za tonę CO2, jednak już w 2031 roku czeka nas drastyczna podwyżka i ich wzrost do ok. 210 euro!

Podatek klimatyczny o nazwie ETS2 to nie tylko kolejny cios w kierowców i podwyżki cen paliw, ale ZRUJNOWANIE gospodarki Polski! Produkcja wszelkich dóbr będzie nieopłacalna i niekonkurencyjna.

Konfederacja mówi jasno:
NIE dla podwyżek i klimatycznych wariactw!
TAK dla niskich podatków i taniego paliwa!