Już od 1 lipca w Warszawie zakaz wjazdu dla wielu aut spalinowych! - Konfederacja

Już od 1 lipca w Warszawie zakaz wjazdu dla wielu aut spalinowych!

Od 1 lipca w Warszawie obowiązywać będzie tzw. Strefa Czystego Transportu (SCT), czyli strefa zakazu wjazdu dla wielu aut spalinowych!

Od tego momentu, aby wjechać na obszar SCT w Warszawie, pojazd musi spełniać określone wymagania. Samochody z silnikami benzynowymi muszą spełniać normę Euro 2 lub być z rocznika 1997 lub młodsze. W przypadku pojazdów z silnikami Diesla, wymagania to spełnienie normy Euro 4 oraz maksymalny wiek 19 lat.

Strefa została wprowadzona przez Rafała Trzaskowskiego i jego polityków KO, a umożliwił im to PiS, który w zeszłej kadencji Sejmu uchwalił ustawę, która pozwala miastom na wprowadzanie takich stref. To nic innego jak strefa wykluczenia swobody przemieszczania się, co uderza przede wszystkim w mniej zamożnych obywateli.

Takie regulacje to dopiero początek, czeka nas dalsze zaostrzanie przepisów! Konfederacja jako jedyna sprzeciwiała się na każdym etapie wprowadzeniu SCT!