Chcemy konkretnego referendum w sprawie imigracji - Konfederacja

Chcemy konkretnego referendum w sprawie imigracji

Poseł Krzysztof Tuduj:
– Konfederacja oczekuje realnego i konkretnego referendum w sprawie imigracji. Realnego i konkretnego a nie gierek politycznych pod statystyki wyborcze, pod procenciki ciułane przez partię rządzącą. (…) Nam zależy na tym, aby to referendum było poważne. Żeby Polacy mogli się wypowiedzieć konkretnie, żeby wyrazili wolę jak sobie wyobrażają przyszłość. (…) Partia rządząca próbuje ugrać na tym kapitał polityczny i sobie dociągnąć słabnące ciągle sondaże.

Nasze oczekiwania w sprawie tego referendum dotyczą tego, aby ono było konkretne. Aby zawierało następujące pytania:
1. Czy Polacy chcą przyznawania świadczeń socjalnych imigrantom?
2. Czy Polacy chcą emerytur dla imigrantów?
3. Czy Polacy życzą sobie uproszczeń dla imigrantów z obcych nam kręgów kulturowych, w szczególności mowa tu o państwach muzułmańskich?

– Między innymi dzięki Konfederacji minister spraw zagranicznych wycofał się z propozycji ściągnięcia, dzięki ułatwionej procedurze, 4 milionów imigrantów w ciągu 10 lat. Presja ma sens. My z tego stanowiska nie zejdziemy. Apelujemy o konkretne i poważne referendum w sprawie imigracji.

Poseł Michał Urbaniak:
– Konfederacja jako jedyna formacja na scenie politycznej podchodzi do sprawy migracji w sposób poważny i odpowiedzialny. Jako jedyni na scenie politycznej przedstawiliśmy Pakiet odpowiedzialnej polityki migracyjnej pod tytułem “Po pierwsze Polacy”. Pakiet zakładający 12 spraw, które jako państwo polskie należy załatwić. To między innymi kwestia tego, żeby nie dyskryminować Polaków na uczelniach, nie dyskryminować Polaków na rynku pracy. (…) Konfederacja jasno stoi na straży bezpieczeństwa Polaków.

– Trzeba pamiętać o tym, że rząd pisowski wpuszczając tak dużą liczbę ludzi nie jest w stanie nad tym zapanować. I de facto nie wie kto do Polski wjeżdża, co widzimy w ostatnich miesiącach w wielu miejscach Polski. Gwałty w przejazdach na aplikację, jakieś molestowanie na basenach, w Poznaniu grupa młodych Ukraińców chwali się tym, że bije ludzi na ulicach. Jak reagują na to młodzi Polacy, czy kibice czy narodowcy to za chwilę “Wyborcza” wychodzi i mówi, ze zaczyna się nagonka na imigrantów, co jest bzdurą, nieprawdą. Ci sami Ukraińcy przeprosili za swoje zachowanie, bo zrozumieli, że popełnili błąd. Ale ilu jeszcze będzie takich, którzy nie przeproszą i nie zrozumieją, że popełnili błąd?

Po pierwsze Polska. Po pierwsze Polacy. To jest państwo w którym to Polak powinien być gospodarzem. I musimy o to dbać, bo jest to wartość dla nas wszystkich, dla naszego bezpieczeństwa, dla naszych rodzin, dla naszych dzieci, dla osób starszych, które w Polsce żyją, które też chcą żyć w państwie bezpiecznym. To jest priorytet dla Konfederacji.