„Adam Glapiński powinien stanąć przed Trybunałem Stanu i...” - Konfederacja

„Adam Glapiński powinien stanąć przed Trybunałem Stanu i…”

Poseł Michał Wawer w rozmowie na kanale Polsat News Polityka.

– Uważam, że Adam Glapiński powinien stanąć przed Trybunałem Stanu i wytłumaczyć się z mocnego podejrzenia, że łamał Konstytucję, finansując deficyt budżetowy w okresie covidu z emisji pieniądza i skupowania obligacji Skarbu Państwa przez NBP. Co jest sprzeczne z Konstytucją. Sprzeczne z zasadą rozdziału banku centralnego od budżetu państwa.

Natomiast drugi poziom jest taki, że mamy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który mówi, że żeby postawić prezesa NBP przed Trybunałem Stanu, trzeba większości 3/5. Wygląda na to, że Platforma zamierza ten wyrok Trybunału Konstytucyjnego – wydany zresztą w składzie bez tzw. sędziów dublerów – po prostu całkowicie zignorować. I to jest pogłębianie chaosu prawnego.

Jak dostaniemy wreszcie ten wniosek – bo na razie też pracujemy tylko na tym, co krąży po internecie, co pojawia się na Twitterze – to będziemy analizować co w tej sprawie zrobić. Natomiast, jeśliby miało dojść do poparcia wniosku, który jest sprzeczny z Konstytucją, z aktualnym orzecznictwem Trybunału Konstytucyjnego, to ja bym nie chciał za tym podnieść ręki.

Komentarze (1)