Nie wygląda to dobrze! Krzysztof Bosak o zagrożeniu wojennym - Konfederacja

Nie wygląda to dobrze! Krzysztof Bosak o zagrożeniu wojennym

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak w programie “Gość wydarzeń” w Polsat News na pytanie czy robimy wystarczająco dużo, aby się przygotować na zagrożenie wojny z Roją.

– Moim zdaniem nie. Zabrzmi to brutalnie, ale [powinniśmy zrobić] to co Putin przed atakiem na Ukrainę. To znaczy powinniśmy robić niezapowiedziane sprawdziany gotowości bojowej, a nie przygotowywane przez rok ćwiczenia według scenariusza.

W tej chwili widzę w polskich siłach zbrojnych bardzo dużą koncentrację na ćwiczeniach z udziałem sojuszników. Zachęcam wszystkich dziennikarzy, żeby podając informację o tych ćwiczeniach pisali ile miesięcy one były przygotowywane, a później, żeby porównać to z czasem dolotu rosyjskich rakiet do naszych budynków w któ©ych są wszystkie dowówdztwa. Czas dolotu wynosi poniżej 10 minut. Natomiast przygotowanie ćwiczeń zajmuje wiele miesięcy.

Proszę, jeżeli będzie miał Pan tu w studiu generałów, zapytać ich czy jest testowane w ogóle wyprowadzenie stanowisk dowodzenia poza obecne budynki. Czy mamy do tego przygotowany, nie sprzęt, ale proszę zapytać – ja takie pytanie zadałem podczas jednej z wizytacji komisji obrony, po tym jak nam przedstawiono wszystkie działające systemy itd., zadałem tylko jedno pytanie:
Czy zgodnie z obecnie obowiązującym polskim prawem jest możliwe legalnie przenieść te stanowiska dowodzenia poza obecne budynki?

I po dłuższej chwili i ciszy dowódca zwrócił się ku jednemu ze swoich pomocników, ten pomocnik w kierunku pani prawnik, inspektor ds. ochrony informacji, a ta pani po chwili zastanowienia odpowiedziała: Nie.

Komentarze (1)

Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.