Tak, decydowanie uważam, że Izrael dokonuje w Palestynie ludobójstwa - Konfederacja

Tak, decydowanie uważam, że Izrael dokonuje w Palestynie ludobójstwa

Ewa Zajączkowska-Hernik – kandyduje do PE z 2. miejsca na warszawskiej liście Konfederacji.

– Zdecydowanie uważam, że Izrael dokonuje w Palestynie ludobójstwa. Zdecydowanie uważam, że Netanjahu powinien ponieść odpowiedzialność za to, co się dzieje w Palestynie. To, co się stało ostatnio w Rafah jest niewyobrażalną tragedią. Jako mama, widzę te obrazki serce mi ściska i bardzo ciężko jest mi o tym mówić, Myślę, że każdy reaguje tak samo emocjonalnie.

Jeżeli ktoś bombarduje obóz, w którym skryli się ludzie, którzy stracili dach na głową w wyniku właśnie prowadzonych działań wojennych ze strony Izraela i ten obóz jest bombardowany, ludzie giną po prostu paleni żywcem, to tak, to jest zdecydowanie ludobójstwo.

To jest działanie, które powinno uzyskać najpoważniejsze potępienie i najpoważniejszą odpowiedzialność powinny ponieść osoby, które dokonują czegoś takiego powinno uzyskać najpoważniejsze potępienie i najpoważniejszą odpowiedzialność powinny ponieść osoby, które dokonują czegoś takiego.

Tłumaczenie się, że te pociski były skierowane w palestyńskich terrorystów z Hamasu, jest po prostu bujdą na resorach. Nie wierzę, że tak precyzyjny w swoim działaniu Izrael nie wie w co kieruje, czy gdzie strzela swoimi pociskami. Bajka o tym, że wszyscy są antysemitami, przestaje działać. Narracja o tym, że wszyscy są antysemitami, przestaje działać. Izrael powinien zostać zdecydowanie potępiony.

Komentarze (1)