Rząd manipuluje danymi dotyczącymi szczepień! - Konfederacja

Rząd manipuluje danymi dotyczącymi szczepień!

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło kampanię, która według Konfederacji opiera się na kłamstwie.. Na plakatach w całej Polsce można zobaczyć napis: “99% zgonów na Covid to osoby niezaszczepione”. To według konfederatów jest manipulacja ministra Adama Niedzielskiego. – Ministerstwo Zdrowia nie czytało własnych danych ze swoich własnych stron internetowych.
 
W jaki sposób rządzący manipulują danymi i wprowadzają ludzi w błąd? Po pierwsze, by to zrobić i pokazać jak niewielu zaszczepionych osób dotyczą zakażenia i zgony. Minister bierze pod uwagę dane od 1 stycznia, również ze szczytu tzw. wiosennej fali, gdzie w pełni zaszczepione było kilka procent populacji. Czas od początku stycznia nazywa “nowymi zakażeniami” Po drugie liczba zakażeń i zgonów liczona jest wśród zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki. Reszta traktowana jest jako niezaszczepieni. 
Witold Stoch: “Machina propagandowa rządu w sprawie szczepień postępuje. Na przystankach autobusowych pojawiają się plakaty z napisami: “99% zgonów na Covid to osoby niezaszczepione”. Jako Konfederacja pokazujemy jak rząd manipuluje danymi.”
 
“Szczepionka nie działa tak jakby Polacy tego oczekiwali. Z ostatnich badań wynika, że niestety nie istnieje związek między ilością szczepień, a ilością zarażeń COVID-em. Wmawia się ludziom, że pomogą im maseczki, szczepienia, obostrzenia, lockdowny, podczas gdy tak naprawdę wygląda na to, jakby Ministerstwo Zdrowia nie czytało własnych danych ze swoich własnych stron internetowych.” – powiedział Jakub Kalus z biura prawnego Konfederacji. 
 
Realna statystyka zakażeń i zgonów w dniach 24.09.2021 – 1.10.2021:
  • zakażenia zaszczepionych: 2 146 [31,75%]
  • zakażenia niezaszczepionych: 4 612 [68,25%]
  • zgony zaszczepionych: 25 [21,74%]
  • zgony niezaszczepionych: 90 [78,26%]

CAŁOŚĆ KONFERENCJI