Rozpoczął się Strajk Przewoźników! Trzy przejścia graniczne zablokowane - Konfederacja

Rozpoczął się Strajk Przewoźników! Trzy przejścia graniczne zablokowane

Michał Wawer: Dziś na trzech przejściach granicznych z Ukrainą zaczął się kolejny #StrajkPrzewoźników. Polscy kierowcy i przedsiębiorcy z branży transportowej zamknęli granicę dla ruchu towarowego (samochody osobowe i pomoc wojskowa są normalnie przepuszczane). Branża transportowa odpowiada za 6% polskiego PKB i daje tysiące miejsc pracy. Mimo to od lat branża jest systematycznie niszczona z jednej strony przez Unię Europejską (pakiet mobilności), a z drugiej strony przez nieuczciwą konkurencję z Ukrainy, nieobjętą unijnymi wymogami technicznymi, klimatycznymi i fiskalnymi.

Konfederacja wspiera słuszną walkę polskich przewoźników o uczciwe, rynkowe warunki prowadzenia działalności w tym kluczowym dla Polski sektorze!

Jednym z uczestników blokady jest Rafał Mekler – jeden z regionalnych liderów Konfederacji i jednocześnie przedsiębiorca z branży.

Zachęcam do obserwowania Rafała i nagłaśniania tematu Strajku Przewoźników – stawką tej walki nie jest interes jednej branży, tylko perspektywy rozwoju dużej części polskiej gospodarki!