"Projekt Zjednoczonej Prawicy nie ma sensu". Anna Siarkowska dołącza do Konfederacji - Konfederacja

“Projekt Zjednoczonej Prawicy nie ma sensu”. Anna Siarkowska dołącza do Konfederacji

Anna Siarkowska opuściła klub parlamentarny Zjednoczonej Prawicy. Wystartuje do Sejmu z list Konfederacji.

Anna Siarkowska wystartuje w najbliższych wyborach z list Konfederacji za pełną zgodą Rady Liderów. Decyzja w tej sprawie była jednogłośna. Jednocześnie Anna Siarkowska dołączy do Ruchu Narodowego. Podczas Konferencji prasowej Krzysztof Bosak przypomniał, że z Anną Siarkowską znają się od 20 lat, kiedy zaproponował jej wejście do Zarządu Młodzieży Wszechpolskiej. Wielokrotnie później ich drogi się przecinały, również przy próbach tworzenia ruchu republikańskiego. Nie jest to więc przypadkowy transfer polityczny. Propozycja skierowana do Anny Siarkowskiej ze strony prezesa Ruchu Narodowego była w pełni przemyślana. Ostatecznie Anna Siarkowska wystartuje z list Konfederacji, z drugiego miejsca w okręgu siedlecko-ostrołęckim.

Podczas konferencji prasowej poseł Siarkowska nie kryła tego, że Suwerenna Polska, pod wodzą Zbigniewa Ziobro, nie spełniła jej politycznych oczekiwań:
– Wchodząc do Suwerennej Polski liczyłam na samodzielny start Suwerennej Polski bądź też start w ramach pewnej koalicji antypisowskiej. Koalicji, która nie ma nic wspólnego z PiSem pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego. Bardzo liczyłam na tą samodzielność i o tej samodzielności również rozmawialiśmy. W ramach Suwerennej Polski bardzo mocno krytykowaliśmy politykę, która jest prowadzona przez pana premiera Morawieckiego. Politykę uległości względem Brukseli. Na tę chwilę Suwerenna Polska wybrała jednak dalsze wspieranie projektu Zjednoczonej Prawicy. Uważam, że ten projekt absolutnie się już wypalił. Nie ma to sensu.