Poprzemy odebranie immunitetu Kaczyńskiemu, Kamińskiemu, Ziobrze i reszcie ekipy rządzącej - Konfederacja

W rozmowie z dziennikiem Fakt, Krzysztof Bosak mówił o tym jak będzie wyglądała praca klubu Konfederacji w przyszłym Sejmie. Konfederacja będzie mogła w końcu samodzielnie składać projekty ustaw. Mając 18 posłów będzie miała klub, który umożliwia samodzielne przedkładanie ustaw.

Krzysztof Bosak wspomniał również o tym, jak powinna wyglądać praca samego Sejmu. Zmiana na stanowisku marszałka Sejmu jest w związku z tym konieczna. Elżbieta Witek z pewnością nie może zostać na tym stanowisku.

– Musimy powołać marszałka, który przestanie traktować Sejm jak maszynkę do głosowania. I umożliwi normalną pracę nad legislacją – podkreślił współprzewodniczący Konfederacji.

Krzysztof Bosak był również pytany o rozliczenia rządów PiS. W kampanii wyborczej ten temat był bardzo mocno podkreślany przez inne partie opozycyjne.

– Jeśli chodzi o nadużywanie uprawnień, nierzetelne wydawanie publicznych pieniędzy i ogólnie złe rządzenie… Jak najbardziej poprzemy wnioski o odebranie immunitetu Jarosławowi Kaczyńskiemu, Mariuszowi Kamińskiemu, Zbigniewowi Ziobrze i reszcie ekipy rządzącej. Trzeba ich rozliczyć. Przypominam, że to my złożyliśmy wniosek o komisję śledczą w sprawie afery zbożowej.