Oddaj głos w naszym REFERENDUM! 4 pytania Konfederacji - Konfederacja

Oddaj głos w naszym REFERENDUM! 4 pytania Konfederacji

Ogromne zainteresowanie ankietą referendalną Konfederacji. Strona NaszeReferendum.pl bije kampanijnie rekordy oglądalności. Żadna z inicjatyw politycznych tej jesieni nie budzi takiego zainteresowania internautów jak cztery pytania referendalne Konfederacji. Zagłosować może każdy – wyniki roześlemy i opublikujemy jeszcze przed wyborami.

Tuż po ogłoszeniu przez PiS treści pytań, jakie staną się elementem referendum, realizowanego wraz z tegorocznymi wyborami parlamentarnymi, wystąpiliśmy ze zdecydowaną krytyką tych pytań, przedstawiając własną alternatywę. Dodajmy alternatywę, która dotyka realnych problemów i zagrożeń, jakie już teraz stają przed milionami Polaków.

Proponujemy zapytać Polaków o to, co ich rzeczywiście interesuje i co wpłynie na przyszłość naszego narodu.  – te słowa już 3 lipca padły z ust naszego lidera Krzysztofa Bosaka, podczas konferencji zorganizowanej w Sejmie. Wtedy też pokazaliśmy, jak można formułować rzetelne pytania ws. imigracji i wydawania pozwoleń na pracę, gdyż to, co obecna władza drukuje na kartach do głosowania nie dotyczy żadnych konkretnych rozwiązań w tej sprawie.

PiS niestety zignorował nasze apele. Zamiast merytoryki, postawiono na kolejne pytania, które nie dotyczą realnych problemów lub zagrożeń, jak np. o prywatyzację przedsiębiorstw państwowych czy też o zmianę wieku emerytalnego – czego nie proponuje żadna z partii startujących obecnie w wyborach. Dlatego też w dniu 16 sierpnia przedstawiliśmy zestaw czterech gotowych pytań referendalnych, będących realną, merytoryczną alternatywą wobec tego, co trafi do lokali wyborczych:

• Czy popiera Pan/Pani wypłacanie świadczeń socjalnych imigrantom?
  • Czy popiera Pan/Pani waloryzację świadczenia 500 plus do 800 plus?
  • Czy popiera Pan/Pani ograniczenie możliwości korzystania z gotówki?
  • Czy popiera Pan/Pani zakaz rejestracji samochodów spalinowych od 2035 roku?

Od wtorku 3 października udostępniliśmy stronę NaszeReferendum.pl, dzięki której każdy Polak może oddać głos, odpowiadając na powyższe pytania. Ta obywatelska ankieta, którą oddaliśmy w ręce internautów posłuży nam do poznania głosu społeczeństwa dzięki zebraniu odpowiedzi na każde z czterech w/w pytań.

Strona bardzo szybko osiągnęła dużą popularność. Po pierwszej dobie mieliśmy zarejestrowane blisko 6 tysięcy odpowiedzi. Do soboty 7 października było to już 15 tysięcy głosów. Dlatego też – zachęcając do udziału w ankiecie poprzez wejście na w/w stronę – pragniemy poinformować, iż będzie ona otwarta do końca dnia w środę 11 października (do godz. 24).

Zapraszamy na stronę NaszeReferendum.pl – pokażmy rządzącym, że Polaków interesują realne problemy i wyzwania, a nie kampania wyborcza PiS-u ubrana w szaty referendum ogólnokrajowego.