Nasza deklaracja z kampanii wyborczej jest nadal aktualna! - Konfederacja

Nasza deklaracja z kampanii wyborczej jest nadal aktualna!

Wynik sondaży na poziomie 6,2%, zaprezentowany w wieczór wyborczy, z pewnością nie był dla nas tym czego oczekiwaliśmy. Mobilizacja innych elektoratów okazała się być skuteczniejsza. A jednak! Konfederacja ma szansę wprowadzić więcej posłów niż w poprzedniej kadencji. Jest szansa również, że koło poselskie Konfederacji zmieni się w klub poselski!

Krzysztof Bosak: Wynik ogólnopolski powyżej 7% przy rekordowej frekwencji wyborczej oznacza kilkadziesiąt lub nawet kilkaset tysięcy wyborców, którzy w tych wyborach zagłosowali na nas po raz pierwszy. To skuteczna obrona zajętych pozycji. Od czasu wejścia do UE nikomu nowemu się to nie udało.

Ale to nie jedyna pozytywna informacja. Jak pisze Krzysztof Bosak:
Ze spływających z okręgów wyników wyborów wynika, że Konfederacja będzie mieć samodzielny klub i odświeżoną, silną reprezentację poselską.

Krzysztof Bosak przypomniał również o najważniejszej deklaracji jaką Konfederacja składała w czasie wyborów:
W związku z licznymi pytaniami dziennikarzy pragnę poinformować, że nasza deklaracja z kampanii wyborczej, że nie wejdziemy w koalicję ani z PiS ani z PO, dzień po wyborach jest nadal aktualna. Nie sprzedamy się. Będziemy dobrze reprezentować naszych wyborców!