Mentzen grilluje. Oj, grilluje! - Konfederacja

Mentzen grilluje. Oj, grilluje!

To już trzeci odcinek programu “Menzten grilluje” na kanale YT Sławomira Mentzena.

I ponownie Sławomir Mentzen zajął się w tym odcinku głównie tym co się dzieje w Sejmie. Tym co widać na transmisjach sejmowych, tym co widać z pierwszych rzędów w sali sejmowej gdzie siedzi Sławomir Mentzen oraz tym co jest poza widokiem opinii publicznej.

Pierwszy temat to utarczki słowno-fizyczne pomiędzy posłami KO i Zjednoczonej Prawicy. Gdzie doszło nawet do przepychanek. Bardzo wymowne zdjęcie (powyżej) z takiej przepychanki udało się zrobić posłowi Sławomirowi Mentzenowi.

Zresztą to nie jedyny incydent, który nie najlepiej świadczy o wybrańcach narodu. Normą są wszelkiego rodzaju okrzyki, czy skandowania na sali plenarnej. Hejt leci z jednej i z drugiej strony sali. Zachowania jak w szkole podstawowej. O tym barwnie opowiada Sławomir Mentzen.

Ale to nie jedyny temat, który omawia w tym odcinku. Drugim tematem, jest jego wystąpienie w Sejmie w kwestii Pegasusa. Otóż, okazało się, że dla wielu dziennikarzy było zaskoczeniem, że Mentzen zaatakował… PiS. Niektórzy dziennikarze wydawali się tym naprawdę szczerze zdziwieni. I to właśnie im poświęcony jest kawałek tego odcinka.

Trzeci temat to tytułowy temat: Ile zarabiają posłowie? Sławomir Mentzen dokładnie podaje nie tylko te oficjalne kwoty zarobku. Mówi również o czymś co gdzieś umyka uwadze opinii publicznej’, czyli jaką dodatkową kasę posłowie mogą sobie dodatkowo “wygospodarować” w ramach swojego posłowania. Kwoty po zsumowaniu są naprawdę imponujące, kiedy spojrzy się na średnią krajową. A pól do cwaniakowania i wyciągania kasy naprawdę sporo.

Na koniec odcinka jedna ciekawostka, która pokazuje różnicę pomiędzy ludem wyborczym a szlachtą sejmową. To sejmowy bar! W tym barze można robić jedną rzecz, które nie można robić w żadnym innym barze. Sławomir Mentzen, który sam jest właścicielem baru, nie może tego robić w swoim własnym barze.
Co to za rzecz? Tego dowiecie z najnowszego odcinka Mentzen grilluje.

Skomentuj