Konfederacja zgłasza Niedzielskiego do prokuratury! Braun: minister choroby i nagłej śmierci! - Konfederacja

Konfederacja zgłasza Niedzielskiego do prokuratury! Braun: minister choroby i nagłej śmierci!

Minister Zdrowia Adam Niedzielski w wywiadzie na antenie Polsat News potwierdził, że rząd zamierza wprowadzić segregację sanitarną obywateli. Nowe obostrzenia nie będą obejmowały osób zaszczepionych. Jak powiedział szef MZ, przedsiębiorcy, właściciele lokali i usługodawcy będą mieli możliwość sprawdzenia stanu zaszczepienia klientów. Na te słowa zareagowali przedstawiciele Konfederacji. Na konferencji prasowej w Sejmie wyrazili swój zdecydowany sprzeciw wobec takim pomysłom i przedstawili zawiadomienie do prokuratury na Adama Niedzielskiego. 

Poseł Grzegorz Braun: “Kropla, która przepełniła czarę goryczy to wczorajsza publiczna wypowiedź ministra Niedzielskiego, który oznajmił, że pewne strefy i miejsca publiczne będą zastrzeżone dla określonej przez niego arbitralnie kategorii osób. To jest właśnie przestępstwo!” – po tych słowach Braun przedstawił zawiadomienie do prokuratury na Adama Niedzielskiego za podżeganie, jak twierdzi poseł Konfederacji, do przestępstwa – “Przestępczość się szerzy, a ryba psuje się od głowy. Przestępstwa to groźby karalne i podżeganie do przestępstwa. Kto jest przez nas podejrzany? Minister choroby i nagłej śmierci Niedzielski. Stąd zawiadomienie do prokuratury!” 

Mecenasa Jacek Wilk powiedział, że to co robi rząd to działania nielegalne, co ma umocowanie w wielu wyrokach polskich sądów. A zapowiedzi Adama Niedzielskiego to realizacja skompromitowanego wariantu francuskiego: “Ministrowie, a zwłaszcza minister choroby nie przejmują się tym, że kolejne wyroki sądów jednoznacznie opisują ich działania jako nielegalne. Wbrew wyrokom ale i wbrew wiedzy medycznej idą wszystkie działania zmierzające do segregacji, dyskryminacji i wykluczania.”

“Minister Zdrowia napuszcza jednych Polaków na drugich. Zaszczepionych na niezaszczepionych, tych co chodzą w maseczkach na tych, co nie chodzą w maseczkach. Powoduje to chaos społeczny, który do niczego dobrego nie prowadzi” – tak odniósł się do sprawy poseł Krystian Kamiński, wskazując, że rząd swoimi pomysłami napuszcza na siebie konkretne grupy, tworząc tym samym konflikty społeczne dla realizacji własnych interesów.

Konfederaci zapowiedzieli, że będą stanowczo sprzeciwiać się bezprawiu rządu. Już w niedzielę 5 września w Toruniu odbędzie się marsz przeciwko segregacji sanitarnej z udziałem liderów tego ugrupowania. W najbliższej przyszłości możemy spodziewać się kolejnych protestów na ulicach polskich miast przeciwko polityce lockdownu i segregacji obywateli. 

CAŁOŚĆ KONFERENCJI