„Konfederacja zawsze miała rację! W sprawie Ukrainy, imigrantów, pandemii”  - Konfederacja

„Konfederacja zawsze miała rację! W sprawie Ukrainy, imigrantów, pandemii” 

Pełnomocnik wyborczy Konfederacji, Witold Tumanowicz, w swoim wystąpieniu w Lublinie podczas spotkania Bosak i Mentzen NA ŻYWO!

– Powiem Wam, że bardzo lubię tutaj być, dlatego bo to jest moje rodzinne miasto. Tu się urodziłem. Więc generalnie bardzo się cieszę, że tak wiele osób tutaj przyszło.

Powiem generalnie, że prawdopodobnie Was już tak naprawdę do Konfederacji za bardzo nie trzeba przekonywać, bo już wiecie, że zagłosujecie 15 października na najlepszą partię, na jedyną alternatywę, jaką jest Konfederacja. Ale ciągle trzeba przekonać jeszcze naszych znajomych, naszą rodzinę, naszych przyjaciół, tych, z którymi się spotykamy codziennie w pracy, w szkole. Oni są ciągle do przekonania. Ciągle walczymy na ten ostatni tydzień kampanijny o niezdecydowanych, o tych, którzy jeszcze się wahają, o tych, którzy jeszcze nie wiedzą, na kogo ostatecznie zagłosują. Albo się na przykład w ogóle polityką nie interesują.

Jak ich przekonać? A mianowicie w taki sposób, żeby powiedzieć, że Konfederacja w najbardziej kluczowych sprawach w ostatnich latach miała zawsze rację. Konfederacja zawsze mówi prawdę, nawet tą gorzką prawdę, choćbyśmy byli nazywani obelgami. A tak było w przypadku pandemii, w przypadku COVIDu. Nazywali nas siewcami śmierci. A co wychodzi teraz?

To, że zaaplikowano 117 tysięcy wadliwych szczepionek! To, że zmarnowali miliony złotych na różnego rodzaju choćby np. szpitale COVIDowe. Ten w Szczecinie, nie przyjął ani jednego pacjenta, a wydano na niego dziesiątki milionów złotych.

Myśmy mówili w tym okresie, że ta polityka, polityka lockdownowa, to polityka duszenia polskiej przedsiębiorczości. Duszenia służby zdrowia. Ile nadmiarowych zgonów i co? Wprowadzali jakieś zakazy jedzenia popcornu! To były ich odpowiedzi. To przecież był absurd.

I myśmy to mówili od samego początku. I mieliśmy rację. Raport NIK pokazał to dobitnie, że my jako jedyni mieliśmy rację. Dlaczego o tym nie mówią? Bo cała reszta opozycji, cała klasa polityczna jest generalnie w to umoczona. Wszyscy głosowali za tymi ustawami COVIDowymi. Wszyscy! To jest hańba ogromna.

Zwróćmy uwagę na także, że Konfederacja miała rację co do Ukrainy, że bezwarunkowa pomoc jest frajerstwem. I brutalnie nas prezydent Zełeński uczy polityki zagranicznej. Brutalną lekcję odbierają nasi włodarze. Prezydent Duda – któremu sprezentowaliśmy klęcznik, żeby było mu wygodnie słuchać tego, co ma do powiedzenia mu prezydent Zełeński – stał się po prostu zwykłą marionetką. I myśmy to mówili od samego początku. Od samego początku! I co? Nazywali nas ruskimi onucami! A za co? Bo chcieliśmy tylko i wyłącznie formułować polski interes narodowy. Za to nas wyzywali i obrażali.

Mieliśmy zawsze rację. W kwestii polityki migracyjnej także mamy rację. Ten rząd to jest najbardziej proimigracyjny rząd w historii. A teraz cała scena polityczna, cała scena polityczna nagle zaczęła mówić językiem Konfederacji. Nagle zaczęli być antyimigranccy. Nawet Lewica. Ostatnio byłem na debacie w Zamościu, gdzie nawet kandydatka Lewicy oskarżała PiS o to, że jest za bardzo promigracyjny.

Konfederacja zawsze miała rację. Zawsze miała rację, kiedy byliśmy na protestach rolników na granicy. Bartłomiej Szejnert startuje ode mnie z listy, lider tego protestu. Zachęcam do głosowania na niego w moim okręgu. Zachęcam do tego, aby go poprzeć, bo jest autentyczny. My tam byliśmy. Byliśmy także na protestach przewoźników. Rafał Mekler, też lider tychże protestów, startuje z kolei stąd, z drugiego miejsca. Warto go poprzeć!

My jako Konfederacja jesteśmy autentyczni. Jesteśmy tą jedyną alternatywą i dlatego na nas warto zagłosować. Ale wy to wiecie. Ale przekonajcie jeszcze przez ten ostatni tydzień każdego, kogo tylko napotkacie. Spróbujcie przekonać jeszcze dwie, trzy dodatkowe osoby. A będziemy tym wyrzutem sumienia całej klasy politycznej. Będziemy tym błędem w systemie, bo oni wszyscy nas będą zwalczać i nas zwalczają. Oni się w tym wszystkim zgadzają i PiS, i Platforma, i Kaczyński, Tusk, bo to są dwie strony tej samej monety. To jest sztuczny spór, który niestety ciągle działa i polaryzuje Polaków, ale jest sztuczny i my to wiemy i idziemy tam po to, aby przewrócić ten stolik. Przede wszystkim przemodelować scenę polityczną, żeby spadły im maski z twarzy, że będą, będą chętni dużo bardziej ze sobą współpracować, niż z nami, a my jesteśmy na przeciwko nim wszystkim. Już 15 października wywróci ten stolik. Zachęcam do głosowania. Dziękuję bardzo!

Komentarze (1)