Konfederacja powie: SPRAWDZAM! - Konfederacja

Konfederacja powie: SPRAWDZAM!

– Pretendujący do objęcia władzy w Polsce po ostatnich wyborach nie koncentrują się na przygotowaniach do realizacji swojego programu, tylko, uwaga, na likwidacji CBA. To jest dość symboliczne.

– Pamiętamy jak Platforma i PSL byli u władzy, jak bardzo mogła być przydatna służba tępiąca korupcję. To, że oni dzisiaj pretendując do sprawowania rządów chcą likwidować tą służbę, stanowi bardzo poważne ostrzeżenie. Konfederacja sprzeciwia się takiemu podejściu. Uważamy, że politycy, urzędnicy powinni być kontrolowani, nadzorowani. Sam fakt istnienia tej służby wydaje się być świetną profilaktyką i powstrzyma wielu przed przestępstwami.

Potrzebna ustawa o ochronie prywatności!
– Natomiast uważamy, że zwykli obywatele, Polacy przegrywają bardzo często w zderzeniu z instytucjami państwa. Wiemy o nielegalnych podsłuchach, o aresztach wydobywczych i dlatego wychodzimy z propozycją ustawy o ochronie prywatności, która ma zapewnić równowagę. Pewien balans między obywatelem a instytucjami państwa. Ustawa ta określa tryb uzyskiwania przez służby państwowe danych osobowych z różnych komunikatorów, różnych systemów komunikacji.

Będziemy mieli test! Bo klub Konfederacji, liczący dzisiaj 18. posłów, może samodzielnie składać projekty ustaw. Ta ustawa o ochronie prywatności będzie jedną z pierwszych! Sprawdzimy kto spośród posłów, która siła polityczna, naprawdę chce dbać o zachowanie praw i swobód obywatelskich.

Skomentuj