Konfederacja o wybuchu w Przewodowie: Ukraina powinna przeprosić i zadośćuczynić rodzinom ofiar! - Konfederacja

Konfederacja o wybuchu w Przewodowie: Ukraina powinna przeprosić i zadośćuczynić rodzinom ofiar!

Politycy Konfederacji zabrali głos w sprawie uderzenia rakiety w Przewodowie. Zarzucili rządowi brak dobrej komunikacji z obywatelami oraz wyrazili oczekiwanie, że władze ukraińskie przeproszą i zadośćuczynią rodzinom ofiar dwóch zabitych mieszkańców Przewodowa. “Mamy prawo do tego, żeby. Ukraina zachowała się w tej sprawie jak należy.” – mówią posłowie. 

“W Przewodowie mieliśmy do czynienia z tragicznym wypadkiem, za który strona ukraińska powinna szczerze przeprosić i zadośćuczynić rodzinom ofiar. To elementarz relacji międzynarodowych.” – powiedział Robert Winnicki.

Posłowie Konfederacji uważają, że zachowanie ukraińskich władz, które nie przyznają się do uderzenia rakiety na terytorium Polski, jest niedopuszczalne, a polki rząd nie reaguje na tę sytuację jak powinien. “Mamy prawo do tego, żeby. Ukraina zachowała się w tej sprawie jak należy.”. 

Konfederacja wyraziła również swoje niezadowolenie z bardzo słabej komunikacji rządu z obywatelami. Politycy zauważyli, że najważniejsze informacje dotarły do opinii publicznej ze strony amerykańskiej, co jest sytuację niepoważną. “Musimy oczekiwać relacji transparentnych i uczciwych – Polacy nie mogą dowiadywać się z CNN, z BBC, z Fox News informacji na temat tego, co dzieje się na polskiej ziemi. To jest zupełnie absurdalne.”