Konfederacja o sporze PO-PiS w sprawie UE: Oni są wszyscy siebie warci! - Konfederacja

Konfederacja o sporze PO-PiS w sprawie UE: Oni są wszyscy siebie warci!

„Prawo i sprawiedliwość nas nie wyprowadza z Brukseli. Prawo i Sprawiedliwość nas w tej Brukseli sprzedaje.” – tak mówili dzisiaj w Sejmie politycy Konfederacji, stwierdzając, że cały spór dotyczący obecności Polski w Unii Europejskiej jest absurdalny. Konfederaci twierdzą, że PiS jest partią, która w Brukseli sprzedaje Polską suwerenność, tylko centro-lewicowa opozycja woli mówić, że jest inaczej. W dodatku obydwie strony nie potrafią czytać Konstytucji ze zrozumieniem i celowo wprowadzają dezinformację, która ma eskalować emocje w około duopolu politycznego PiS i PO.

„Od kilku dni mamy do czynienia z teatrzykiem histerycznym. Polega on na tym, że Jarosław Kaczyński udaje, że walczy z dyktatem Brukseli, a Donald Tusk udaje, że walczy z Jarosławem Kaczyńskim. Czyli nic innego jak mieliśmy do czynienia przez ostatnie 30 lat w wykonaniu partii okrągłostołowych” – powiedział poseł Robert Winnicki.

Według Winnickiego rzeczywistość wygląda w taki sposób, że PiS nie tylko nie wyprowadzi Polski z Unii Europejskiej, ale jest partią, która sprzedaje suwerenność Polski w Brukseli.

„PiS w żaden sposób od PO nie odróżnia się poza retoryką. Ci będą mówić o niepodległości, ci o europejskości, a jedni i drudzy działają w taki sam sposób.” – stwierdził lider Ruchu Narodowego, przypominając przy tym na co zgodzili się politycy PiS-u: Traktat Lizboński, Europejski Zielony Ład, Fundusz Odbudowy (nazywamy przez Konfederację „Funduszem Zadłużenia) wraz z kilkoma unijnymi podatkami oraz uwspólnotowieniem unijnego długu. – „To jest dzieło tych ludzi, którzy opowiadają nam o suwerenności. To służy skoncentrowaniu uwagi opinii publicznej na tym, że Tusk i Kaczyński chcą dalej dzielić emocje Polaków.”

Dyrektor biura prasowego Konfederacji, Tomasz Grabarczyk, powiedział, że histeria totalnej opozycji jest absurdalna, bo nieuzasadniona i nie mająca pokrycia w rzeczywistości. – „Prawo i sprawiedliwość nas nie wyprowadza z Brukseli. Prawo i Sprawiedliwość nas w tej Brukseli sprzedaje.”

Tomasz Grabarczyk przedstawił również mapę z zaznaczeniem Polski i 9 innych państw Unii Europejskiej, które tak samo jak nasz Trybunał Konstytucyjny, stwierdziły w przeszłości, że ich prawo krajowe stoi wyżej nad prawem unijnym.

„Polska jest 10 krajem w Unii Europejskiej, w której sądy stwierdziły, że prawo krajowe jest ważniejsze od prawa unijnego. Nie mamy na tej mapie Cypru, Bułgarii czy Chorwacji. Tylko Niemcy, Francję, Belgię, Danię, Włochy, Hiszpanię, czyli poważnych graczy politycznych w UE. Jakoś nikt z tego powodu histerii nie robi.” – mówił Grabarczyk.

Konfederacja: Czytajcie Konstytucję ze zrozumieniem!

Poseł Artur Dziambor przypomniał trzy artykuły z Konstytucji, których nie rozumie zarówno partia rządząca jak i centro-lewicowa opozycja.

Artykuł 8: „Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.”

„Donald Tusk was wszystkich okłamał. Nie ma żadnej procedury, która nagle się pojawiła, że Polska wychodzi z Unii Europejskiej, bo uznała, że Konstytucja jest wyższym prawem niż prawa unijne. To od zawsze było zapisane.” – powiedział Dziambor.

Według jednego z liderów Konfederacji, PiS nie jest wcale pod tym względem lepszy, bo sam łamie Konstytucję wprowadzając nielegalne obostrzenia i segregację sanitarną.

Artykuł 22: „Ograniczenie wolności działalności gospodarczej jest dopuszczalne tylko w drodze ustawy i tylko ze względu na ważny interes publiczny.”

Artykuł 32: „1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.”

„Oni są wszyscy siebie warci! Zarówno PO jak i PiS dążą do tego, żebyście w dezinformacji się utopili.” – powiedział poseł Konfederacji, stwierdzając, że jego partia może zorganizować ponadpartyjne czytanie Konstytucji – „Jesteśmy gotowi zorganizować czytanie Konstytucji ze zrozumieniem. Zapraszamy gorąco polityków, którzy próbują pobudzić emocje społeczne na dezinformacji. Zapraszamy też polityka, którego Konstytucja wzrusza, pana Szymona Hołownie. Czas przestać iść na emocjach. Czas czytać Konstytucję ze zrozumieniem” – zakończył Dziambor.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI