Konfederacja jest w polityce „nie po to, żeby kłamać jak cała nasza konkurencja” - Konfederacja

Konfederacja jest w polityce „nie po to, żeby kłamać jak cała nasza konkurencja”

Taką rozmowę warto posłuchać w całości. Współprzewodniczący Konfederacji, Sławomir Mentzen, we wtorkowej rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w programie “Gość wydarzeń”.

Na pytanie o koalicję z PiS-em.
– Gdybym ja po tych wszystkich zapowiedziach zrobił rząd z PiSem, to straciłbym całkowicie wiarygodność, stałbym się jakimś politykiem – jak Kukiz!

O sensie głosowania na Konfederację.
– Bardzo wyraźnie określamy swoje cele strategiczne. Nie chcemy żeby PiS dalej rządził i nie chcemy żeby Tusk znowu rządził. Polityka to nie jest gra w szachy, gdzie wszystkie pola są czarno-białe, kwadratowe i można ruszać figurami, tylko w określony sposób. Życie polityczne jest znacznie bogatsze!

O interesach państwa polskiego w relacjach z Ukrainą.
– Nam zależy na tym żeby państwo polskie realizowało interesy polskie, a nie interesy Ukraińców! Od samego początku tego konfliktu mówiliśmy, że jesteśmy po stronie Ukrainy w walce z Rosją, chcemy żeby Ukraina wygrała i uważamy, że Ukrainie należy pomagać, ale nie dlatego, że darzymy Ukrainę jakąś szczególną sympatią, tylko dlatego, że to jest w polskim interesie!

Czy PiS lub PO podbiorą posłów Konfederacji.
– To jest wielka rola Konfederacji, żeby pokazać Polakom, że są ludzie, którzy weszli do polityki nie po to, żeby kłamać jak cała nasza konkurencja, tylko żeby być człowiekiem swojego słowa i realizować swoje zapowiedzi! To nas od nich różni!

Piątka z Mentzenem.
– W ostatnie dwa dni kampanii odwiedzę 10 miast! W czwartek zaczynam w Gdańsku, potem lecę do Szczecina, Poznania, Łódzi i Warszawy. W piątek zaczynam dzień w Lublinie, potem Rzeszów, Wrocław, Katowice i kończymy wielkim wiecem w Krakowie!

O konflikcie izraelskim.
– To dopiero nie jest nasza wojna… Absolutnie nie powinniśmy się w ten konflikt mieszać! Potępiam to, co robi Hamas i to, co robi państwo Izrael.

O pisowskim referendum.
– To referendum to jest hucpa, to jest farsa. Nie pyta się nas o naprawdę ważne rzeczy. Unia Europejska w tym momencie zajęła się renegocjacją traktatów tworzących UE, chce się Polsce zabrać prawo weta!

O sondażach i kandydatach do Sejmu.
– W każdej partii są dziwni ludzie. Wolę by do sejmu trafił ktoś wierzący w planetę Nibiru, niż ktoś tak jak pani Urszula Zielińska z KO, która proponuje zredukować od 2035 CO2 o 75%, bo to jest morderstwo dla polskiej gospodarki.

O ministrze Błaszczaku.
– To on przez ostatnie miesiące włączał wojsko bardzo nieudolnie w kampanię wyborczą! To jest odpowiedź wojska na to! Minister Błaszczak powinien podać się do dymisji.

O dymisji generałów.
– Uważam, że ta akcja na parę dni przed wyborami została dobrze przemyślana. Bo nagłaśnia problem we właściwy sposób! Teraz mam wielką nadzieję, że coś się zmieni!

Zapowiedź przedstawienia czegoś na temat… premiera.
– Bardzo wyraźnie mówimy od wielu miesięcy, chcemy zakończyć rządy PiS-u i nie dopuścić do rządów Donalda Tuska! Każdy kto widział wczorajszą debatę doskonale rozumie dlaczego nie chcemy żeby rządził Morawiecki, czy rządził Tusk.

Cały program do obejrzenia na PolsatNews.pl.

Skomentuj