Konfederacja jako pierwsza utworzyła komitet wyborczy - Konfederacja

Konfederacja jako pierwsza utworzyła komitet wyborczy

– Witam bardzo serdecznie na konferencji prasowej Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolności i Niepodległość, pierwszego zgłoszonego komitetu w wyborach ogłoszonych na dzień 15 października. – tymi słowami, szef Sztabu i jednocześnie pełnomocnik wyborczy Konfederacji Witold Tumanowicz, przywitał dziennikarzy na konferencji prasowej pod Sejmem.

– To będą przełomowe wybory. Jako Konfederacja nie mamy zamiaru wdawać się w sztuczne spory. Spór pomiędzy Tuskiem i Kaczyńskim jest już czymś bardzo mocno przebrzmiałym i już męczy wyborców. Konfederacja jako nowa siła, Konfederacja jako powiew świeżości jest gotowa. Jako pierwsi opublikowaliśmy już w czerwcu swój program wyborczy. Jako pierwsi pokazaliśmy naszych kandydatów na listach. (…) I dzisiaj jako pierwsi zarejestrowaliśmy komitet wyborczy.

– Idziemy po zwycięstwo. Idziemy po dobry wynik. Idziemy po jak największą liczbę posłów, którzy będą nas reprezentować. Ale także wystawiamy kandydatów na senatorów. Nie wchodzimy w żadne pakty senackie, w żadne układy. Będziemy mieli swoich kandydatów.

Konfederacja jako pierwsza zarejestrowała komitet wyborczy

Krzysztof Bosak:
– Dzisiaj w Sejmie Konfederacja to jest koło poselskie, ale po wyborach to może być klub. To od nas, ludzi działających w Konfederacji, głosujących, budujących ten komitet wyborczy zależy jak duży to będzie klub poselski. Liczymy na to, że wprowadzimy bardzo wielu świetnych posłów.

– W 2019 roku, kiedy powstawaliśmy jako koalicja propolska już od początku pokazywaliśmy swoją przewagę organizacyjną. Już wtedy Konfederacji udawało się rejestrować przed partiami, przedstawionymi przez media, jako największe partie w Polsce. To swego rodzaju paradoks, że partie przedstawiane jako największe, z wyzwaniami tak prostymi organizacyjnie, jak rejestrowanie swoich list, nie potrafiły sobie poradzić szybciej niż partia wchodząca wówczas przebojem na scenę polityczną.

– Nikt Konfederacji nie dawał szans. Mówiono, że Konfederacja nie przetrwa. Po czterech latach jesteśmy środowiskiem politycznym, które jako jedyne nie oddało ani jednego posła temu rządowi, żeby głosować za złymi ustawami. Jako jedyni okazaliśmy się prawdziwą opozycją.
Jako jedyni dzisiaj przedstawiamy prawdziwą alternatywę dla Polaków. (…)

– Konfederacja jest w tej chwili punktem odniesienia nie tylko w polskiej polityce, ale także zaczyna być zauważana na forum europejskim. (…) My zmieniamy reguły gry w polityce parlamentarnej. Dość tego gadulstwa, dość tych jałowych sporów. Oczekujemy odnoszenia się do konkretnych propozycji programowych, które przedstawiamy od samego początku. Od kampanii wyborczej w 2019 roku aż do teraz, kiedy zaprezentowaliśmy najszybciej, najdojrzalszy dokument programowy, czyli Konstytucję Wolności, którą w następnej kadencji Sejmu będziemy realizować.

– Ruszamy do boju! Ruszamy do boju o uzdrowienie polskiej polityki. Ruszamy do boju także po to, żeby wypchnąć z polskiego Sejmu jak najwięcej posłów PiS-u, Platformy, PSL-u i Lewicy. Bo oni niespecjalnie między sobą się różnią, oni się między sobą wymieniają, natomiast my idziemy do przodu i wprowadzamy nową siłę do polskiego parlamentu.