Konfederacja interweniuje w Ministerstwie Rolnictwa! - Konfederacja

Konfederacja interweniuje w Ministerstwie Rolnictwa!

Posłowie Konfederacji Robert Winnicki oraz Michał Urbaniak przeprowadzili interwencję poselską w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ma to związek z działaniami Inspekcji Weterynaryjnej dotyczącymi podejrzeń występowania mutacji wirusa SARS CoV-2 wśród populacji norek amerykańskich. W konferencji wzięli udział przedstawiciele branży Szczepan Wójcik – Prezes Związku Polski Przemysł Futrzarski oraz Marek Miśko – dyrektor generalny tej organizacji.

Tuż przed kontrolą poselską odbyła się konferencja prasowa, na której posłowie Konfederacji zapowiedzieli, że w związku antyrolniczą działalnością ministerstwa, będą domagali się wyjaśnień i sprawdzali dokumenty ministerialne.

”Pan Grzegorz Puda, na polecenie Jarosława Kaczyńskiego, od jesieni zajmuje się procederem niszczenia polskiego rolnictwa. Mimo, że tzw. “piątka dla zwierząt” została dzięki protestom rolniczym zatrzymana – to niestety działania wrogie wobec polskiego rolnictwa są przez Grzegorza Pudę kontynuowane. Obsesja antyrolnicza, jaką ma Jarosław Kaczyński, jest manifestowana dzisiaj w działaniach Grzegorza Pudy.” – mówił Robert Winnicki.

„Tak jak wspieraliśmy na jesieni rolników, tak i dzisiaj będziemy interweniowali bezpośrednio w ministerstwie, patrzyli na ręce i patrzyli co też Grzegorz Puda jeszcze knuje.” – dodał poseł Konfederacji.

Szczepan Wójcik, Prezes Związku Polski Przemysł Futrzarski stwierdził, że jego branża jest nieustannie atakowana przez Ministra Rolnictwa. Jest to osoba, która do tej pory była aktywistą antyhodowlanym. „Lobbowała za zniszczeniem tej branży i w nagrodę “za piątkę dla zwierząt” pan Puda został ministrem rolnictwa.” – przypominał Wójcik.

Według posła Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Michała Urbaniaka minister Puda bezprawnie zezwolił na bezprawne zabicie tysiąca norek w Kartuzach w województwie pomorskim. – „Tylko dlatego, że uznał, że to dobry sposób, by zlikwidować branżę futerkową w Polsce.” – argumentował Urbaniak.

Po konferencji prasowej posłowie Robert Winnicki i Michał Urbaniak weszli do resortu rolnictwa. Przedstawili tam ponad 10 pytań dotyczących działań ministerstwa ws. rzekomej mutacji SARS CoV-2 przenoszonej przez norki amerykańskie.

Posłowie nie uzyskali odpowiedzi na zadane pytania. Zgodnie z ustawą minister Puda ma teraz 14 dni na ustosunkowanie się do wszystkich pytań. Podczas jednego z wywiadów zarzucił jednak politykom Konfederacji “cynizm”. Jego zdaniem istnieje “groźba zakażenia od norek”.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI