Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak w odpowiedzi na tłita ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego, który na X zadał pytanie, z jego punktu widzenia retoryczne, “czy w interesie Polski jest Unię wzmacniać, czy ją osłabiać?”.
To co Wy nazywacie „wzmocnieniem UE” („Więcej Europy!”; centralizm traktatowo-pozatraktatowy; słynna infantylna metafora rowera, na którym trzeba jechać żeby się nie wywrócił) prowadzi do jej osłabienia. Centralizm regulacyjny, narzucanie ideologicznej agendy i niszczenie rządów prawa w UE (nadużywanie, obchodzenie i łamanie traktatów) doprowadziły już do utraty zaufania i konkurencyjności UE. Teraz jesteście na drodze do jej zupełnego rozwalenia, co stwierdzam bez żalu, ale i bez satysfakcji, bo wiem jak trudno będzie zbudować coś sensownego w obszarze współpracy międzynarodowej, po tym jak zmonopolizowaliście temat współpracy europejskiej na ostatnie parę dekad.
To co Wy nazywacie „wzmocnieniem UE” („Więcej Europy!”; centralizm traktatowo-pozatraktatowy; słynna infantylna metafora rowera, na którym trzeba jechać żeby się nie wywrócił) prowadzi do jej osłabienia. Centralizm regulacyjny, narzucanie ideologicznej agendy i niszczenie rządów… https://t.co/iaAaRz6FqF
— Krzysztof Bosak 🇵🇱 (@krzysztofbosak) January 6, 2026
Skomentuj