UWAGA! - Konfederacja

UWAGA!

UWAGA!

UWAGA❗Dziś w Sejmie przedstawiliśmy projekt ustawy “STOP segregacji sanitarnej!” To jeden z najważniejszych projektów Konfederacji!

Odpowiadamy na pojawiającą się i coraz bardziej widoczną w Polsce dyskryminację tych, którzy nie poddali się dobrowolnym szczepieniom na COVID-19. Wychodzimy naprzeciw haniebnej i bezprawnej segregacji sanitarnej wprowadzanych przez władzę za pomocą paszportów covidowych i limitów dla osób niezaszczepionych zawieranych w rządowych rozporządzeniach. Ten projekt chroni prawa obywateli, chroni Konstytucję RP, która przecież ma gwarantować nam wszystkim równość wobec prawa!

Przypomnijmy art. 32 Konstytucji RP, który w sposób ewidentny jest dziś łamany: “1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. 2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.”

Niestety coraz więcej zarządców i organizatorów wydarzenń ulega działaniom rządzących, którzy za pomocą ustanawiania limitów dla osób niezaszczepionych, przymuszają przedsiębiorców do wprowadzania segregacji sanitarnej. To wszystko dzieje się w sytuacji, gdy wicepremier Jarosław Gowin w Radiu ZET przyznał, że… nie ma podstawy prawnej, która pozwala weryfikować, czy dana osoba jest zaszczepiona, czy też nie!
Taki był cel rządzących, którzy z jednej strony poparli paszporty covidowe na szczycie UE i wprowadzili je w Polsce, a z drugiej strony za pomocą rozporządzeń wprowadzają limity dla osób niezaszczepionych, czym de facto łamią art. 32 Konstytucji RP.

Minister Niedzielski wprost przyznał, że teraz od przedsiębiorców wymagana jest (bezprawna!) weryfikowacja osób pod kątem szczepienia na Covid-19. Obóz władzy doprowadził do sytuacji, w której przedsiębiorcy albo dostosują się do limitów i będą posłusznie (i zarazem bez podstawy prawnej!) weryfikować stan medyczny klientów, albo działalność nie będzie im się opłacać przez zbyt małą liczbę klientów. A w razie niedostosowania się do totalniackich metod rządu grozić im będą kary.

Podobna sytuacja miała miejsce w czasie lockdownu wielu branż, gdy rządzący BEZPRAWNIE zamykali lokale przedsiębiorcom – kto był odważny i korzystał z naszej pomocy prawnej, ten działalność prowadził, a kto nie, ten pozostawał w nielegalnym zamknięciu i nie zarabiał.

Dlatego nasz projekt ustawy jest tak fundamentalnie WAŻNY i potrzebny – bronimy praw WSZYSTKICH obywateli – zarówno przedsiębiorców, jak i klientów! ZNOSIMY nim wszelkie LIMITY i PODZIAŁY na osoby zaszczepione i niezaszczepione. Całkowicie wykluczamy nim paszporty covidowe i jakąkolwiek segregację sanitarną!
Z jednej strony stajemy w obronie przedsiębiorców, którzy sprzecznymi z Konstytucją RP rozporządzeniami przymuszani są do nielegalnego weryfikowania stanu medycznego klientów i stosowania wobec nich segregacji sanitarnej.
Z drugiej strony chronimy w ten sposób klientów, zwykłych obywateli, których podstawowe prawa obywatelskie zawarte w Art. 32 Konstytucji będą respektowane i segregacja sanitarna zostanie uniemożliwiona.

Projekt ustawy #StopSegregacjiSanitarnej jest projektem ponad wszelkimi podziałami politycznymi, czy ideologicznymi. To projekt dla WSZYSTKICH Polaków, który ma na celu ochronę podstawowych praw obywatelskich i powstrzymanie haniebnej, dyskryminującej segregacji, przypominającej najgorsze i słusznie minione czasy. Nie możemy godzić się na deptanie fundamentalnych praw człowieka, nie możemy dzielić ludzi na lepszych i gorszych. To jest działanie antyspołeczne, antypolskie!

W Sejmie rozpoczynamy teraz zbiórkę podpisów pod projektem, potrzebujemy czterech podpisów posłów innych ugrupowań, by móc złożyć projekt do laski marszałkowskiej i procedować go podczas posiedzenia Sejmu. Niebawem przekonamy się czy wśród posłów PiS, KO, Lewicy, Hołowni czy PSL jest choć kilku posłów, którzy chcą chronić prawa obywatelskie! Prosimy o UDOSTĘPNIANIE!

Cały projekt ustawy autorstwa naszego prawnika Witold A. Stoch tutaj: https://konfederacja.pl/wp-content/uploads/2021/06/ustawa-Stop-Segregacji-Sanitarnej.pdf

Skomentuj