To najliczniejszy rząd w historii III RP - Konfederacja

To najliczniejszy rząd w historii III RP

Miało być odchudzanie przerośniętej administracji rządowej po władzy PiS, a jest jeszcze większe rozpasanie – ze wszystkich rządów w historii III RP w chwili powołania rząd Tuska jest najliczniejszym!

Nowy rząd Tuska to aż 21 ministerstw i 26 ministrów! W ten sposób przebił gabinety Hanny Suchockiej oraz Beaty Szydło, zostawił również w tyle rząd Morawieckiego, który po wyborach w 2019 roku składał się z 23 osób. Ale takie są efekty, gdy powołuje się choćby absurdalne Ministerstwo ds. Równości, tylko po to, by Lewica dostała dodatkowe stołki.

To kolejna złamana obietnica przez premiera Tuska… Konfederacja jest jedynym ugrupowaniem, które w Sejmie domaga się odchudzenia państwa i zmniejszenia biurokracji! Podajcie dalej!