Segregacja sanitarna staje się faktem! - Konfederacja

Segregacja sanitarna staje się faktem!

Segregacja sanitarna staje się faktem! Niezgodne z Konstytucją RP paszporty covidowe miały dotyczyć tylko podróżowania między państwami, teraz już widzimy, że służą do dzielenia społeczeństwa na lepszych i gorszych, do haniebnego segregowania ludzi i nastawienia ich przeciwko sobie.

Apartheid szczepionkowy już ma miejsce w firmach, w urzędach, w wojsku, a minister Niedzielski wprost przyznał, że paszporty covidowe będą wymagane przy różnych wydarzeniach, w tym przy wejściu na koncerty, a obowiązek ich sprawdzania będzie spoczywał na organizatorach… To już wyjątkowo perfidne bezprawie, by na przedsiębiorców, poturbowanych wielomiesięcznym nielegalnym lockdownem, przerzucać odpowiedzialność za niezgodne z prawem weryfikowanie u klientów informacji na temat ich zabiegów medycznych. Informacja o szczepieniu to tzw. dane wrażliwe. Żądanie ujawnienia jej (okazanie paszportu covidowego), jest sprzeczne z konstytucją!

Mamy do czynienia z łamaniem Konstytucji RP, deptaniem podstawowych praw obywatelskich, z napuszczaniem na siebie ludzi. Rząd PiS w kwestii segregacji sanitarnej stosuje tzw. metodę salami. Odbiera nam wolność po kawałeczku, a potem oddaje, ale tylko troszkę. Potem zabiera jeszcze więcej a oddaje jeszcze mniej. Nie ma żadnych wątpliwości, że ta przemoc wobec obywateli będzie tylko narastać!

Dlatego NIE DAJMY SIĘ PODZIELIĆ! Dosłownie i w przenośni…

Jako #Konfederacja przygotowujemy ofensywę przeciwko bezprawnym paszportom covidowym! Wyjdziemy z inicjatywami, by wzmocnić ochronę obywateli przed segregacją sanitarną. Pierwszą z nich będzie projekt ustawy wzmacniający prawa pracowników do poufności dotyczącej tego, czy są zaszczepieni, czy nie, a także do ochrony ich praw ze względu ochrony przed mobbingiem związanym ze statusem zaszczepienia. Niebawem projekt przedstawimy w Sejmie! #NieDlaSegregacji