Rząd PiS od 15 grudnia znów wprowadza bezsensowne restrykcje i nie zgadniecie co mówi minister Niedzielski. - Konfederacja

Rząd PiS od 15 grudnia znów wprowadza bezsensowne restrykcje i nie zgadniecie co mówi minister Niedzielski… “obowiązywać będą mniej więcej do końca roku” – stwierdził na konferencji.
Czyli znów wracamy do starej śpiewki pt. WYTRZYMAJCIE TYLKO 2 TYGODNIE.

Przypomnijmy sobie jak wmawiali nam to przez ostatnie kilkanaście miesięcy:

Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych oraz uczelni na 2 tygodnie – ogłosił 11 marca 2020 premier Morawiecki.
Tak rozpoczął się bezprawny lockdown, który miał trwać 2 tygodnie…

23 października 2020 premier Morawiecki z dnia na dzień zamknął branżę gastronomiczną. To obostrzenie na razie zaplanowane jest na dwa tygodnie – podkreślił szef rządu.

Obostrzenia nie działają z dnia na dzień, ale ich efekt pojawia się 10 dni wprowadzeniu lub dwa tygodnie – podkreślił 23 października 2020 na konferencji minister Niedzielski. Musimy w cierpliwy sposób zastosować się do tych rygorów i jestem przekonany, ze wtedy wspólnie zwyciężymy – dodał premier Morawiecki.

Jesteśmy w momencie, kiedy w perspektywie tygodnia czy dwóch scenariusz stabilizacji może się pojawić – poinformował 30 października 2020 na konferencji minister Niedzielski.

I oto na dobry początek tygodnia oraz ostatniego, świątecznego miesiąca roku, nadeszły kolejne dobre wieści. Nasz hamulec bezpieczeństwa, czyli restrykcje, przynoszą zamierzony skutek! – ogłosił 30 listopada 2020 na swoim Facebooku premier Morawiecki.

Wytrzymajmy kilka miesięcy, mam nadzieję, że w lutym, dzięki szczepionkom sytuacja może się poprawić, a dla medyków może nawet wcześniej – powiedział 9 grudnia 2020 premier Morawiecki.

Dura lex, sed lex. Wytrzymajmy jeszcze trochę, to jest taki mój apel – powiedział 12 stycznia 2021 poseł PiS i były wiceminister zdrowia, Bolesław Piecha, pytany o przedsiębiorców, którzy już zapowiadają otwieranie swoich biznesów mimo obostrzeń.
Tak daleko nie sięgają myśli, żeby oceniać koniec lockdownu, ale sprawdzamy tygodnia, dwóch. Jesteśmy tuż przed rozwiązaniem problemu – przekonywał 14 stycznia 2021 prof. Andrzej Horban.

Wytrzymajmy jeszcze trochę, to trochę to może potrwać kilka tygodni, może jeszcze nawet parę miesięcy, ale powinno być lepiej – powiedział Mateusz Morawiecki 3 lutego 2021 w wywiadzie dla wPolsce.pl. Premier dodał też: – Jak tylko dotrą szczepionki, możemy szczepić ponad 10 milionów osób miesięcznie.

Droga nie jest już tak daleka, tak więc proszę: wytrzymajmy – zaapelował 4 marca 2021 minister Niedzielski.

Wytrzymajmy jeszcze dwa tygodnie, potem powinno być już lepiej – mówił 15 marca 2021 na konferencji prasowej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

To nie kabaret, to rząd PiS. Jeśli zobaczą stanowczego oporu, to te “2 tygodnie” znów będą trwa w nieskończoność!