POPiS może kontynuować swoją zabawę sylwestrową, bo dziś wyjątkowa rocznica, którą zapewnili wszystkim Polakom. - Konfederacja

POPiS może kontynuować swoją zabawę sylwestrową, bo dziś wyjątkowa rocznica, którą zapewnili wszystkim Polakom.

POPiS może kontynuować swoją zabawę sylwestrową, bo dziś wyjątkowa rocznica, którą zapewnili wszystkim Polakom.

POPiS może kontynuować swoją zabawę sylwestrową, bo dziś wyjątkowa rocznica, którą zapewnili wszystkim Polakom… To już 11 lat, gdy wprowadzono wyższy VAT!
Najpierw Donald Tusk podniósł VAT do 8% i 23% od 2011 roku, obiecując, że to tylko na 3 lata. Potem PiS obiecał, że po objęciu władzy obniżą podatek VAT, ale postanowili wejść w buty PO i tak oto zapewnili nam wyższy VAT przez kolejne lata i również na cały 2022 rok!

Dodajmy, że w ten sposób rządzący dostają do kasy państwa więcej pieniędzy. Inflacja, która jest dziś największa od 21 lat, zwiększa kwoty jakie rząd uzyskuje z podatków pośrednich (VAT i akcyzy) – zwiększa się bowiem podstawa opodatkowania tymi podatkami. Efekt jest taki, że rząd otrzymuje w ciągu roku dodatkowe fundusze bez konieczności wprowadzania nowych podatków. Działanie trudne do zauważenia dla wielu obywateli. Już wiecie czemu rząd PiS tak broni się przed obiecaną obniżką podatku VAT i utrzymał stawkę 23%, którą wprowadziła PO.

Ale nie martwmy się, przecież rządzący podkreślili, że to tylko tymczasowo, więc z pewnością już za rok podatek obniżą, prawda? ? Jeśli masz dość wyższych podatków to koniecznie UDOSTĘPNIJ!

Skomentuj