Ponad pół miliona zamkniętych lub zawieszonych firm w roku 2023! - Konfederacja

Ponad pół miliona zamkniętych lub zawieszonych firm w roku 2023!

Oto efekty wieloletnich podwyżek podatków, komplikowania przepisów gospodarczych i niszczenia przedsiębiorców – ponad 592 TYSIĄCE zamkniętych lub zawieszonych firm w samym tylko 2023 roku! To historyczny rekord w Polsce…

A od początku tego roku w polskich przedsiębiorców uderzyły już kolejne podwyżki – rekordowa podwyżka składek ZUS, czy podwyżka opłaty paliwowej. Niezależnie od tego czy rządzi PiS, czy PO to warunki prowadzenia działalności są coraz gorsze.

Polska potrzebuje zdecydowanych reform systemowych, rozpoczynając od wprowadzenia największej w historii obniżki i uproszczenia podatków, dobrowolnego ZUS dla przedsiębiorców, taniego paliwa (poprzez obniżenie podatków na paliwo) oraz maksymalnego uproszczenia prawa gospodarczego i zlikwidowania zbędnych regulacji. Tylko Konfederacja to proponuje!