Ogrzewasz dom węglem czy gazem? Zapłacisz 1200 zł rocznie więcej za ogrzewanie domu! - Konfederacja

Unia zatwierdziła ETS2, rozszerzając handel emisjami CO2 o sektor budownictwa i transportu. To oznacza dla nas wyższe rachunki za ogrzewanie a także jazdę samochodami spalinowymi! Opłata za emisję gazów cieplarnianych i CO2 będzie wliczana w cenę węgla, ekogroszku, oleju opałowego, gazu oraz paliwa do aut spalinowych i ponoszona przy zakupie.

Za ogrzewanie domu węglem, ekogroszkiem, gazem olejem opałowym będzie trzeba zapłacić ok. 45 euro za 1 tonę emisji. Średnio gospodarstwo domowe zużywa około 6 ton na rok, co daje ok. 270 euro. W sumie zapłaci więc minimum ok. 1200 zł za rok!

A dodajmy, że już od 2028 roku wchodzi w życie zakaz montowania pieców na paliwa kopalne, a więc także gaz ziemny, w nowych budynkach użyteczności publicznej. W latach 2035-2040 zakaz ma objąć także istniejące budynki, które przechodziłyby gruntowny remont, a wraz z nim wymianę źródła ciepła.

To kolejne uderzenie w portfele podatników, którzy i tak muszą borykać się z licznymi obciążeniami ze strony państwa i instytucji unijnych. Konfederacja jest jedynym ugrupowaniem, które od początku sprzeciwia się klimatycznym wariactwom i staje w obronie polskiej gospodarki i portfeli Polaków!

Pokaż mniej