Od stycznia w przedsiębiorców uderzy podatek minimalny! - Konfederacja

Od stycznia w przedsiębiorców uderzy podatek minimalny!

Podatek zapłacą przedsiębiorcy, którzy przy rozliczeniu rocznym wykażą straty lub ich dochody będą niższe niż 2 proc. przychodów. To element (anty)Polskiego Ładu rządu PiS!

W prowadzone zostaną dwie opcje obliczania podstawy opodatkowania:
 Pierwsza opcja opiera się na obliczeniu podstawy jako 1,5 proc. kosztów operacyjnych plus nadmiarowe koszty pasywne.
• Druga opcja zakłada obliczenie na podstawie 3 proc. wartości przychodów osiągniętych przez podatnika, wyłączając zyski kapitałowe.

PiS już nie rządzi, ale jak widać ich reformy wciąż szkodzą! Fatalne przepisy rządu Morawieckiego trzeba jak najszybciej wycofać, a system podatkowy całkowicie zreformować. Jedynym ugrupowaniem, które ma gotowe projekty nowych ustaw podatkowych jest Konfederacja! Proste i niskie podatki, to jest nasz cel!