NIE dla podatku od aut spalinowych! - Konfederacja

NIE dla podatku od aut spalinowych!

NIE dla podatku od aut spalinowych!

Podatek od samochodów spalinowych ma wejść w w życie w dwóch wersjach: w 2024 roku jako jednorazowy podatek od rejestracji samochodów spalinowych, a w 2026 roku jako roczna opłata od własności. Wszystko w ramach tzw. kamieni milowych KPO, na które zgodził się rząd PiS i na które zgadza się Tusk!

Ile będzie wynosił ten pierwszy podatek, który uderzy w nasze portfele już w przyszłym roku? Dopiero się dowiemy. Media na razie opierają się na projekcie z lat 2005-2006, który oczywiście może być zmieniony, ale już mówi się, że stawką podstawową będzie 500 zł, a następnie pod uwagę będą brane rok produkcji samochodu, tym samym spełniane normy Emisji spalin – stopień emisji dwutlenku węgla (CO2) oraz stopień emisji tlenków azotu (NOx).

Spójrzmy jak to wygląda w innych krajach:
• W Holandii za diesla 1.6 płaci się prawie 7000 zł rocznie!
• W Belgii za diesla 2.0 płaci się ponad 2000 zł rocznie!
• W Irlandii za auto spalinowe płaci się do 2400 euro rocznie!
• We Włoszech płaci się 3 euro za każdy kolejny koń mechaniczny mocy silnika!

To kolejny przejaw antysamochodowego amoku, który zawładnął eurokratami, a w Polsce wszystkimi siłami politycznymi oprócz Konfederacji. Zakaz rejestracji nowych samochodów spalinowych od 2035 roku, ograniczenia w poruszaniu się po miastach dla samochodów spalinowych, a niebawem podatek od aut spalinowych. Tylko my się temu sprzeciwiamy!

Skomentuj