Ministrowie PiS wymieniali informacje dotyczące posunięć rządu, a nawet rządowe dokumenty, poprzez. - Konfederacja

Ministrowie PiS wymieniali informacje dotyczące posunięć rządu, a nawet rządowe dokumenty, poprzez.

Ministrowie PiS wymieniali informacje dotyczące posunięć rządu, a nawet rządowe dokumenty, poprzez.

Ministrowie PiS wymieniali informacje dotyczące posunięć rządu, a nawet rządowe dokumenty, poprzez… prywatne i darmowe skrzynki e-mailowe, które zostały zhakowane! Teraz wszyscy mogą przeczytać rozmowy premiera Morawieckiego, szefa KPRM Dworczyka (na jego profil się włamano) i wicepremiera Gowina na temat spraw rządowych. Przez to głupie i kompletnie nieodpowiedzialne działanie rządzący skompromitowali kwestię bezpieczeństwa cyfrowego, o które przecież obiecali dbać.
W taki sposób robią z naszego państwa pośmiewisko. Jak Polacy mają czuć się bezpiecznie i wierzyć, że państwo będzie w stanie otoczyć wystarczającą ochroną wrażliwe informacje dot. obywateli, skoro główne postacie rządu nie potrafią zachować podstawowych zasad bezpieczeństwa?!

Jeden z kanałów w rosyjskim serwisie od ponad tygodnia publikuje treści pochodzące z prywatnej i darmowej skrzynki e-mailowej ministra Michała Dworczyka. Szef Kancelarii Premiera potwierdził, że stał się ofiarą ataku hakerskiego, podobnie jego żona. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod nadzorem prokuratury. Hakerzy przez kilka miesięcy mogli mieć dostęp do skrzynki mailowej ministra Michała Dworczyka. Jego adres trafił na listę zaatakowanych kont już w styczniu!

W poniedziałek o sprawę pytany był premier Mateusz Morawiecki, który swoją arogancką odpowiedzią przelał czarę goryczy. Ocenił on, że jest to “nauczka, którą cała polska klasa polityczna powinna wziąć sobie do serca i popatrzeć na to, co, kto, w jaki sposób używa i jakie są zabezpieczenia”.
Szef rządu dodał, że doszło do przejęcia szeregu skrzynek mailowych założonych na jednym z darmowych portali. – To jest sytuacja bardzo niedobra i mam nadzieję, że skłoni wszystkich obywateli do tego, aby bardzo skrupulatnie dbali o przestrzeganie higieny zasad bezpieczeństwa w sieci – powiedział Morawiecki.

Rządzący jak zwykle próbują zrzucić winę na innych za własną kompromitację.
Już jutro od godz. 9:00 w Sejmie stacjonarne i niejawne posiedzenie w tej sprawie! PODAJCIE DALEJ!

Skomentuj