Mamy do czynienia nie tylko z inflacją w gospodarce i szalejącą drożyzną, ale również inflacją kłamstw w rządzie o braku podwyżek cen prądu. - Konfederacja

Mamy do czynienia nie tylko z inflacją w gospodarce i szalejącą drożyzną, ale również inflacją kłamstw w rządzie o braku podwyżek cen prądu. A w roli głównej, jakżeby inaczej – odwrócony Midas, czyli wicepremier Jacek Sasin!

Już od kilku lat cały rząd na czele z wicepremierem Sasinem specjalizuje się m.in. w zapewnianiu Polaków, że rachunki za prąd nie będą wzrastać, aż dotarliśmy do punktu, w którym mamy jedne z najwyższych cen energii elektrycznej na świecie w stosunku do pensji, a od nowego, 2022 roku, rachunki za prąd wzrosną o 24 proc.!
Dla Polaków kłamliwa propaganda, a w rzeczywistości uległość wobec polityki klimatycznej Unii Europejskiej, akceptacja Europejskiego Zielonego Ładu (czyli podwyżek cen prądu) oraz nieustanne od lat podwyższanie podatków! Od początku swoich rządów uchwalili już 47 podwyżek podatków i opłat, w tym… opłatę mocową, która podwyższyła rachunki za prąd!

Wysokie ceny energii są obciążeniem dla gospodarstw domowych, dla przedsiębiorców, dla wszystkich. Coraz wyższe ceny energii oznaczają wzrost cen
wszystkich towarów i usług. Mamy najwyższą inflację od 21 lat, a wzrost cen prądu jeszcze dodatkowo ją napędzi. Dzisiaj kluczowym zadaniem rządu jest ochrona odbiorców zagrożonych ubóstwem energetycznym zwłaszcza w związku z kryzysem energetycznym, którego doświadczamy nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. I Konfederacja ma tutaj konkretną odpowiedź: proponujemy rozwiązanie w
formie zwolnienia prądu z podatku VAT i prezentujemy ustawę #PrądBezVAT! Przyjmijmy ustawę zwalniającą prąd z podatku VAT i pomóżmy Polakom płacić niższe rachunki za prąd!