Kabaret rządu PiS po nazwą #LexTVN zakończony. - Konfederacja

Kabaret rządu PiS po nazwą #LexTVN zakończony.

Kabaret rządu PiS po nazwą #LexTVN zakończony. Najpierw na siłę forsowali tę ustawę, tylko po to, by teraz prezydent Andrzej Duda ją… zawetował 🙂 Chodziło tylko o wywołanie medialnej awantury, by przykryć ważne tematy. PiS tak bardzo pogrążył się w różnego rodzaju kompromitujących aferach, szalejącej drożyźnie, rekordowych podwyżkach rachunków za prąd i gaz, wprowadzaniu haniebnej segregacji sanitarnej i nielegalnych obostrzeń, że wrzutką o “LexTVN” próbował odwrócić uwagę mediów i społeczeństwa od tego wszystkiego.
Kto jeszcze się nabiera na te żenujące zagrywki władzy, która nie ma do zaproponowania Polakom już nic innego poza tego typu chwytami? Oczywiście większość głównych mediów oraz opozycji z KO, Lewicy, PSL i Polski2050 oraz oczywiście spora część elektoratu PiS, który po raz kolejny został zmanipulowany przez swoją partię. My od początku mówiliśmy jak to się skończy i okazuje się, że mieliśmy rację.

Przypomnijmy też, że ta ustawa została przegłosowana wraz z poprawką Konfederacji, którą nazwaliśmy #LexTVP i która sprawiłaby, że PiS straciłby kontrolę nad Telewizją Publiczną. Nasza poprawka przewidywała, że członków zarządów państwowych spółek medialnych, w tym prezesa zarządu, powołuje i odwołuje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Z kolei członków KRRiT wybierałby Sejm za zgodą Senatu. Teraz w izbie wyższej parlamentu większość ma opozycja. W praktyce oznaczałoby to, że bez zgody klubów opozycyjnych nie da się wybrać władz Telewizji Polskiej.
To zgniłe jajo, które zostawiliśmy PiS-owi i prezydentowi Dudzie – chcecie wdrożyć “Lex TVN”, to tylko wraz z “Lex TVP”. Szach-mat. Znów pokazaliśmy, że jesteśmy jedyną merytoryczną i myślącą opozycją!