Ceny benzyny w Polsce są najwyższe od 7 lat! - Konfederacja

Ceny benzyny w Polsce są najwyższe od 7 lat!

Ceny benzyny w Polsce są najwyższe od 7 lat!

Ceny benzyny w Polsce są najwyższe od 7 lat!
Benzyna jest najdroższa od 2014 roku, a olej napędowy od 2018 roku. Analitycy wskazują, że ceny będą wciąż rosnąć i nie wykluczają, że za litr benzyny będziemy wkrótce płacić nawet 6 złotych!

Mamy ogromnie opodatkowane paliwo, a do tego pensje, które są niskie i też horrendalnie opodatkowane. Udział podatków w cenie paliwa wynosi u nas grubo ponad połowę (w tej chwili aż 52,5 proc.!), a kolejny rząd nie odpuszcza obywatelom nawet na moment. Prezes Kaczyński, będąc w opozycji, ostro atakował za to PO i pięknie opowiadał, że można obniżyć horrendalnie wysokie podatki nakładane na paliwo. A co zrobiło PiS po dojściu do władzy? Oczywiście wprowadzili dodatkowy podatek na paliwo, tzw. opłatę emisyjną, a także podnieśli opłatę paliwową. Jedna wielka hipokryzja.
Tak samo PO – doskonale pamiętamy, że gdy rządzili ceny paliwa również szybowały w górę i również podnosili podatki na paliwo (tzw. opłata zapasowa). Teraz, podobnie jak politycy PiS, ustawiają się z kanistrem przed kamerami i pokazują jak wysokie podatki mamy w cenie paliwa, a najlepszym pomysłem byłoby je obniżyć.
Co ich łączy? Gdy dochodzą do tak zacnych wniosków, są akurat w opozycji.

Lata mijają i wciąż nic się w tej kwestii nie zmienia. Paliwo zawsze będzie potrzebne i polskie rządy to wykorzystują, drenując kieszenie obywateli kolejnymi podatkami nałożonymi na paliwo.

Mamy DOŚĆ takiej anty-obywatelskiej polityki. Już podczas kampanii parlamentarnej prezentowaliśmy program zmniejszenia opodatkowania cen paliw. Ten sam postulat znalazł się w naszym #PakietPolskiegoKierowcy, który przedstawialiśmy już nie tylko w Sejmie, ale również podczas kampanii prezydenckiej Krzysztofa Bosaka. Zmniejszenie opodatkowania paliwa jest dzisiaj bardzo istotne nie tylko dla kierowców, ale dla wszystkich konsumentów i całej polskiej gospodarki! Dlatego proponujemy obniżyć ogromne podatki nakładane na paliwo (obniżyć akcyzę i podatek VAT, usunąć opłatę paliwową, emisyjną, zapasową), aby Polacy płacili na stacjach zdecydowanie mniej. To naprawdę możliwe!
❌ NIE dla hipokryzji POPiS-u!
✅ TAK dla niższej ceny paliwa!

Skomentuj