Dopiero teraz red. Sakiewicz przypomina sobie o Janie Pawle II i etyce? - Konfederacja

Dopiero teraz red. Sakiewicz przypomina sobie o Janie Pawle II i etyce?

Włodzimierz Skalik w Radio Wnet.

O polityce niektórych “prawicowych” mediów, które po wyborach budzą się z ręką w nocniku.
– Wielka szkoda, że redaktor Sakiewicz dopiero teraz sobie przypomina o Janie Pawle II i etyce. W okresie kampanii wyborczej w stronę Konfederacji był skierowany brutalny, ordynarny hejt! Redaktor Sakiewicz nie zainteresował się naszym programem, który przygotowaliśmy. Już w czerwcu opublikowaliśmy go, by zainteresować naszym pomysłem na Polskę naszych wyborców. Wielka szkoda, że dzisiaj próbuje się odwoływać do takich wartości. Praktyka jaką stosował w okresie wyborów wskazywała na zupełnie inny system wartości.
Niestety, mamy dzisiaj tego owoce. Te wybory były niezwykle rozemocjonowane. Opinia publiczna została przez te dwie strony sporu doprowadzona do białości. Między innymi tego typu emocje uniemożliwiały merytoryczną dyskusję na temat pomysłów na Polskę.

O prowadzeniu własnej działalności gospodarczej w III RP
– Jestem od wiosny 1990 roku przedsiębiorcą, Wspólnie z żoną założyliśmy wówczas swoją rodzinną firmę. Firma do tej pory funkcjonuje. Mam piękny przegląd, w jakich warunkach swobody gospodarczej startowałem, zupełnie z parteru! I tu rola mediów. Zostałem uwiedziony przez media. Zachęcony przez media, żeby brać sprawy w swoje ręce. Porzuciłem bardzo atrakcyjny zawód instruktora rolniczego w Aeroklubie Częstochowskim. Uczyłem latać na szybowcach i samolotach. Ale postanowiłem założyć swoją maleńką firmę z moją żoną. Gdy porównam warunki swobody gospodarczej w tamtym okresie, a teraz, w jakich warunkach muszą startować początkujący, młodzi przedsiębiorcy, to włos się na głowie jeży!

O polityce PiS wobec przedsiębiorców
– Jeżeli chodzi o politykę gospodarczą rządów Prawa i Sprawiedliwości, oceniam jak najgorzej! Wprowadzono kilkadziesiąt różnego rodzaju obciążeń na przedsiębiorcach! Można powiedzieć, że dzisiaj polski przedsiębiorca jest poganiany i jednocześnie oczekuje się, że będzie biegał ze spętanymi nogami! To, jakie jest podejście do polskich przedsiębiorców, mogliśmy usłyszeć w Toruniu z ust Jarosława Kaczyńskiego! Kto nie jest w stanie sobie poradzić w tych warunkach, jakie oni stwarzają, to znaczy, że się do tego nie nadaje!

O Mateuszu Morawieckim
– Mateusz Morawiecki to jest wielki oszust! Oszukał Polaków różnymi swoimi podpisami w Brukseli. Deklarował asertywność, a okazało się, że wpuścił nas w Zielony Ład, Fit for 55, i tak dalej, i tak dalej! Trudno poważnie traktować takiego polityka, który będzie tworzył rząd, który ma tego typu dokonania!