Bez tego nie zrealizujemy nic ze swojego programu - Konfederacja

Bez tego nie zrealizujemy nic ze swojego programu

Komentarz na serwisie X Krzysztofa Bosaka. Współprzewodniczący Konfederacji odniósł się do tłita Volnościovca, który napisał m.in.:

Ewentualne zwrócenie się Konfederacji w stronę centrum i pozostawienie prawej flanki to zabieg z góry skazany na niepowodzenie. (…) Pozostawienie prawej flanki spowoduje przejęcie elektoratu przez PiS, środowiska wywodzące się z PiSu (wynik PJJ w wyborach powinien dać wielu osobom do myślenia) lub absencję osób o takich poglądach na następnych wyborach.

Krzysztof Bosak: Zgoda. Czegoś w rodzaju „obejścia PiS od centrum” próbowała LPR w 2007 r. i skończyło się utratą 3/4 wyborców. Tego próbowały także inicjatywy takie jak Polska XXI, Polska Jest Najważniejsza oraz Solidarna Polska. Wszystkie okazały się niewypałami i nie przeszły progu.

Konfederacja jest koalicją środowisk wyrazistej, ideowej prawicy. To się nie zmieni. Takich mamy liderów, taką mamy kadrę i znaczną część takich wyborców. To czego potrzebujemy to połączenia naszej pryncypialności ideowej z profesjonalizmem, umiejętnością gry zespołowej, nowoczesnym marketingiem politycznym i dobrą strategią. Bez tego nie zrealizujemy nic ze swojego programu. A przecież chodzi o to by zmieniać rzeczywistość, a nie trochę poszumieć w mediach czy w internecie. Nie tylko doktrynalny „centryzm”, czyli de facto oportunizm, jest dla nas zagrożeniem, ale także głupi, pozbawiony strategii radykalizm.

Pisząc prosto: Warto być przeciwnikiem i centryzmu i szuryzmu jednocześnie. To nie tylko się nie wyklucza. To jest wręcz niezbędne, byśmy jako formacja szli do przodu!