To co się dzieje w kwestii ekshumacji na Wołyniu jest skandaliczne! - Konfederacja

To co się dzieje w kwestii ekshumacji na Wołyniu jest skandaliczne!

Grzegorz Płaczek, przewodniczący Koła Poselskiego Konfederacji

Nawet nie bardzo wiem, jak to napisać.

To co się dzieje w kwestii Wołynia jest skandaliczne! Po spotkaniu z przedstawicielami IPN-u oraz po interwencji w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie 26 (!) wniosków złożonych przez Polskę w kwestii uzyskania zezwoleń na poszukiwania i ekshumacje wymordowanych na Wołyniu, informuję opinię publiczną, iż w ostatnich latach dostaliśmy od Ukrainy JEDNĄ ZGODĘ, a… właściwie pół na poszukiwania/ekshumacje (w Puźnikach zgodzono się na wykopanie tylko jednego grobu z ok. 40 ofiarami – drugi dół śmierci obok wymaga zdaniem Ukrainy… już nowego wniosku).

Pozostałe złożone przez Polskę wnioski są NIErozpatrywane lub Polska uzyskuje odpowiedzi odmowne (już 9 wniosków zostało przez Kijów odrzuconych)! To jest irracjonalne!

Ukraina od początku wojny nie wykonała żadnego politycznego gestu, co jest skandaliczne.

Apeluję do premiera RP o natychmiastową reakcję. Albo zaczniemy naciskać politycznie w sprawie Wołynia i naszych pomordowanych przodków, albo ta cała sytuacja zakrawa na śmieszność polskich władz.

To obrzydliwe, że dajemy się tak traktować.

Poseł Grzegorz Płaczek temat ekshumacji na wołyniu poruszył również w Radio Wnet

Skomentuj

Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.