Rząd Tuska nie spełnia obietnic - Konfederacja

Rząd Tuska nie spełnia obietnic

Mija rok od wyborów w 2023 roku, oto efekty działań koalicji Tuska:

• Miażdżąca większość obietnic wyborczy na pierwsze 100 dni rządów – jak choćby podniesienie kwoty wolnej do 60 tys. zł, zniesienie podatku Belki dla oszczędności do 100 tys. zł, zniesienie limitów NFZ w lecznictwie szpitalnym, czy rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego – pozostały NIEZREALIZOWANE!

• Miała być transparentność w obsadzaniu stanowisk, ale zamiast tego obserwujemy desant na stołki: Nominacja 13 dyrektorów Totalizatora Sportowego z ludzi związanych z PO, PSL i Lewicą. Z 8 kandydatów 2 zostało wybranych do zarządu spółki Orlen Projekt, akurat to politycy związani z Lewicą i Trzecią Drogą – ze strony internetowej zniknęła już informacja nie tylko o samym konkursie, ale również o tym jakie wymogi były stawiane kandydatom.
To tylko niektóre przykłady z ostatnich tygodni.

• Zamiast taniego państwa mamy Bizancjum Tuska i rekordowy deficyt na poziomie blisko 300 mld zł.

• Zamiast praworządności mamy anarchię w państwie i wprowadzanie autorytarnych rządów Tuska i Bodnara – cofniecie kontrasygnaty, bezprawne odwołanie ze stanowiska Prokuratora Krajowego, próbę rządzenia uchwałami, komunikatami medialnymi czy rozporządzeniami z pominięciem ustaw, wznawianie śledztw sprzed lat celem walki z polityczną opozycją (siłowe wejście do siedziby Stowarzyszenia Marsz Niepodległości).

• Zahamowanie kluczowych inwestycji takich jak CPK, terminal kontenerowy w Świnoujściu, port zewnêtrzny w Gdyni, inwestycje na Odrze.

• Nieudolność państwa w radzeniu sobie w sytuacjach kryzysowych – powódź, napływ imigrantów, zawracanie imigrantów przez Niemcy, nieuczciwa konkurencja z Ukrainy (rolnictwo i transport).

Fakty są takie, że rząd koalicji Tuska nie wyciąga Polski z kryzysu, ale jeszcze bardziej ją w nim pogrąża! To rząd generujący społeczne konflikty, anarchizujący państwo i realizujący politykę sprzeczną z interesem Polski.