Udzielimy wsparcia i pomocy prawnej strażnikom granicznym w razie potrzeby - Konfederacja

Udzielimy wsparcia i pomocy prawnej strażnikom granicznym w razie potrzeby

Piotr Lisiecki na konferencji prasowej w Olsztynie.
Piotr Lisiecki staruje do Parlamentu Europejskiego z 1. miejsca na liście Konfederacji w okręgu obejmującym województwa Podlaskie i Warmińsko-Mazurskie.

– Wśród wielu apeli, które nieoficjalnie kierują do nas Strażnicy Graniczni, jest również taki, żeby mogli mieć pewność, że jeśli dojdzie do jakiegoś incydentu, w którym zmuszeni zostaną do użycia ostrej amunicji, żeby ich przełożeni stanęli za nimi murem. Żeby się nie okazało, że teraz kiedy są narażeni na te wszystkie ataki to nie ma dla nich środków jakichś specjalnych środków ochrony. Natomiast jeśli dojdzie do incydentu z użyciem ostrej broni to obawiają się, że zostaną pozostawieni sami sobie z koniecznością odpowiadania z kodeksu karnego.

Chciałbym zadeklarować, że jeśli do takich incydentów dojdzie to oczywiście wszyscy strażnicy graniczni, a także żołnierze służący na granicy mogą liczyć na naszą pomoc prawną i na nasze wsparcie!