Tak PiS „gospodaruje” publicznym groszem - Konfederacja

Tak PiS „gospodaruje” publicznym groszem

Włodzimierz Skalik, podczas konferencji prasowej zorganizowanej pod Urzędem Wojewódzkim w Opolu:
– Doniesienia prasowe o aktualnym stanie gospodarki są od wielu miesięcy coraz bardziej niepokojące. Informacje o produkcji betonu, o liczbie wydanych pozwoleń na budowę nowych budynków mieszkalnych bardzo nas wszystkich martwią ponieważ te informacje mówią o spadkach rzędu kilkudziesięciu procent. Sytuacja gospodarcza, jak widać, nie napawa optymizmem i w obliczu tej sytuacji widzimy jak obecna władza marnotrawi publiczne pieniądze uprzednio zabrane, w różnej formie, w postaci różnych danin, nam obywatelom Rzeczpospolitej.

– Nieprzypadkowo stoimy pod Urzędem Wojewódzkim na ścianie którego jest monstrualny baner reklamujący ogólnopolską akcję, niby mającą służyć informowaniu Polaków o programie 800+, ale tak naprawdę jak się okazuje jest to ogólnopolska akcja promocji polityków rządzącej tzw. łże-prawicy, za publiczne pieniądze.

– Na tej reklamie widzimy informacje o czterech wydarzeniach na terenie województwa opolskiego. Wybraliśmy się do Brzegu, aby na własne oczy przekonać się jak obecna władza gospodaruje publicznym groszem. (…) Dotarliśmy do Brzegu i zastaliśmy scenę, ogromne ilości różnego rodzaju stoisk i służb mundurowych zaangażowanych od samego rana do uczestniczenia w wielkiej… klapie organizacyjnej. (…)

Jak zauważył Włodzimierz Skalik, było już wcześniej wiadomo, że pogoda nie będzie sprzyjała organizacji takiej imprezy, a jednak “nie było nikogo odważnego, który by zdecydował, z odpowiednim wyprzedzeniem, o rezygnacji organizacji tej imprezy ze względu na pogodę”.
Włodzimierz Skalik dodał, że tego typu organizacja imprezy to jest wydatek rzędu 100-200 tysięcy złotych. (…)

– Jako Konfederacja sprzeciwiamy się takiej “gospodarce” publicznym groszem – dodał Skalik.