Skandal! Posłom Konfederacji wyłączano mikrofon podczas ich wystąpień - Konfederacja

Skandal! Posłom Konfederacji wyłączano mikrofon podczas ich wystąpień

Posłowie i działacze Konfederacji pojawili się dzisiaj na sesji Rady Miasta st. Warszawy. Sesja miała burzliwi przebieg. Obu naszym posłom uniemożliwiano zabranie głosu. Wyłączano im mikrofony. Ostatecznie sesję przerwano.

Bartłomiej Pejo informował ta Twitterze w jakim celu Konfederacja pojawiła się na dzisiejszej sesji Rady Miasta.
Stop dyskryminacji kierowców, urzędnicy chcą zablokować Warszawę! Podczas sesji Rady Miasta prezentowaliśmy stanowisko Konfederacji i wielu Warszawiaków, ale również tysięcy Pracowników dojeżdżających spoza stolicy, których nie stać na nowe auta albo elektryki. To atak na konstytucyjną wolność i swobodę poruszania, to pseudo ekologiczne zapędy nie mające nic wspólnego z komfortem i zdrowiem mieszkańców, których Radni powinni reprezentować! Zapraszam do współpracy wszystkich, którzy uważają podobnie.

Sprawa jest niezwykle ważna dla mieszkańców Warszawy, ale również osób pracujących w Warszawie. Bowiem już od przyszłego roku wchodzą pierwsze przepisy dyskryminujące mniej zamożnych mieszkańców w ramach wprowadzenie tzw. stref czystego transportu. Osoby mniej zamożne, których nie będzie stać na nowsze samochody będą miały zakaz wjazdu swoimi samochodami do miasta. O sprawie informowali wczoraj na konferencji prasowej obaj posłowie Konfederacji obecni dzisiaj na sesji rady miasta.

Dzisiaj w tymi argumentami pojawili się na radzie. Niestety, podczas sesji Rady Miasta,posłom Konfederacji uniemożliwiano zabieranie głosu. Wyłaczano im mikrofony w trakcie ich wystąpień. Tak widocznie rozumie demokrację rządząca stolicą Platforma Obywatelska. O sprawie na Twitterze poinformował poseł Krzysztof Mulawa.