PO i PiS pchają Polskę dokładnie w tym samym kierunku - Konfederacja

PO i PiS pchają Polskę dokładnie w tym samym kierunku

Redaktor: Donald Tusk mówi tak w Rzeszowie: “Władza PiS potrafi myśleć tylko o sobie i swoich pieniądzach”. Panie pośle, czy Konfederacja zgadza się ze słowami Donalda Tuska, czy nie?

Berkowicz: Mnie to o tyle nie interesuje, że moim zdaniem realny wybór Polacy mają nie między PiS a PO. Ale między PO-PiSem, który rządzi w Polsce od prawie dwóch dekad…

Redaktor: Jak to PO-PiS rządzi?

Berkowicz: PO-PiS. Tak! Raz PiS, raz PO. I pchają Polskę dokładnie w tym samym kierunku. Zwracamy uwagę, że w kluczowych kwestiach PiS i PO były zgodne. Zresztą, posłowie PO głosowali w tej kadencji za ponad połową ustaw przedkładanych przez rząd i niestety popierali rząd w kluczowych dla nas sprawach, które są skandaliczne. To znaczy bezprawne lockdowny, segregacja sanitarna, popierali wprowadzenie unijnej polityki klimatycznej Fit For 55, a w związku z tym zakaz samochodów spalinowych, itd.

To są dwie partie, które z naszego punktu widzenia różnią się raczej tylko retorycznym rozkładaniem akcentów, a nie realną polityką. Na przykład PiS krzyczy, że tutaj walczą o interesy Polski z Unią Europejską, a jednocześnie Mateusz Morawiecki nie korzysta z prawa weta w kluczowych sprawach.
To PO i PiS głosowały za zadłużeniem Polaków w Unii Europejskiej. Co sprawiło, że jesteśmy całkowicie uzależnieni i szantażowani przez Unię Europejską. Bo zgodziliśmy się płacić odsetki od długu. A pieniądze są wstrzymywane.