Zapowiadamy złożenie wniosków do prokuratury na przedstawicieli rządu! - Konfederacja

Zapowiadamy złożenie wniosków do prokuratury na przedstawicieli rządu!

Posłowie Konfederacji zapowiedzieli złożenie wniosków do prokuratury na przedstawicieli rządu. Powodem ma być nakładanie bezprawnych obostrzeń, które niszczą życie i zdrowie Polaków. Zawiadomienia mają być personalnie skierowane na premiera Morawieckiego oraz ministrów Niedzielskiego i Szumowskiego. Dodatkowo Konfederacja domagać się będzie wszęcia wnikliwej kontroli w KPRM i MZ przed Najwyższą Izbę Kontroli.

Artur Dziambor: Wszystkie znaki na niebie i ziemi pokazują, że polityka lockdownu nie działa. Nie działa, dlatego, że mamy państwa, które się nie zamknęły tak jak my. Mamy państwa, które tak jak stany w Stanach Zjednoczonych wycofują się z lockdownu, mimo, że zachorowalność jest tam często wyższa niż w Polsce. Mamy Szwecję, którą my jako Konfederacja pokazywaliśmy jako wzór do naśladowania. Polska przegoniła Szwecję, jeśli chodzi o śmiertelność na milion mieszkańców. Mówiliśmy, że tak właśnie będzie. 

Dziambor przypomniał, że Adam Niedzielski na jednej z konferencji podparł się sukcesem wprowadzonych obostrzeń w województwie warmińsko-mazurskim, które jako pierwsze ze wszystkich regionów Polski zostało zamknięte. Poseł Konfederacji wskazał na podstawie danych o średniej dziennej ilości zakażeń, że minister nie mówi prawdy. W okresie 12-26 luty, czyli w czasie bez obostrzeń, średnia dzienna zakażeń wynosiła 603. Od 27 lutego do wczoraj (24.03) odnotowano natomiast średnią dzienną 843. Dodatkowo w ciągu pierwszych 18 dni lockdownu, średnia dzienna wynosiła 831, a w ciągu ostatnich 8 dni – 880 – Jesteśmy przez minsitra zwyczajnie okłamywani! 

ZAPOWIEDŹ POZWÓW DO PROKURATURY I NIK

Robert Winnicki: Dzisiaj rząd zamiast skoncetrować wszystkie siły tam, gdzie rzeczywiście tragedie ludzkie się odbywają, czyli w szpitalach, tam gdzie nie są przyjmowani pacjenci, a personel nie wyrabia z pracą, funduje nam lockdown, którego związek z epidemia jest żaden albo bardzo niewielki. (…) To są działania, za które władza musi ponieść odpowiedzialność! Rząd od roku bardziej walczy z obywatelami niż z koronawirusem. 

To są działania, które w przyszłym tygodniu będziemy kwitować wnioskami do Najwyższej Izby Kontroli. Będziemy kwitować wnioskami o szczegółową, wnikliwą kontrolę w Kancelarii Premiera i Ministerstwie Zdrowia oraz będziemy wnioskować o szczegółową kontrolę podstaw prawnych lockdownu. Pójdą wnioski do prokuratury. 

Biuro prasowe Konfederacji potwierdziło, że zawiadomienia będą personalnie skierowane na premiera Mateusza Morawieckiego, ministra Adama Niedzielskiego oraz jego poprzednika, Łukasza Szumowskiego.

CAŁOŚĆ KONFERENCJI