Konfederacja: Polityka lockdownu zwyczajnie nie działa! - Konfederacja

Konfederacja: Polityka lockdownu zwyczajnie nie działa!

Politycy Konfederacji skomentowali kolejne obostrzenia rządu na podstawie, których lockdown dotyka dwóch kolejnych województw: mazowieckiego i lubuskiego. Od poniedziałku 15 marca w tych regionach zamknięte będą kina, teatry, hotele, muzea, baseny, a ograniczone funkcjonowanie obejmie galerie handlowe.

Robert Winnicki: „Kolejne fale tej epidemii nadchodzą i odchodzą, nie wykazując specjalnego związku z polityką lockdownową. Jeśliby epidemia była w jakikolwiek sposób związana z tym czy rząd otwiera czy zamyka gospodarkę, to po festiwalu tłumów wakacyjnych w czerwcu, lipcu i sierpniu, po festiwalu kampanii wyborczej, ściskających się tłumach, mielibyśmy już w lipcu/sierpniu potężny wybuch epidemii. Nic takiego nie nastąpiło. Polityka lockdownu zwyczajnie nie działa! To co obserwujemy w wykonaniu rządu, to są działania pozorowane.” – poseł Konfederacji stwierdził, że rząd powinien skupić się na ratowaniu systemu ochrony zdrowia, bo póki co jego działania niszczą gospodarkę, życie społeczne czy edukację – „Nie można tak dalej, w tej chaotycznej ciuciubabce, w tej maszynie losującej, która losuje dowolnie, co w danym momencie zostanie otwarte, a co zamknięte. Wzywamy do opamiętania!”

„Polityka lockdownowa nie ma wpływu na to, jak przechodzą fale epidemii. Niech któryś mniemanych profesorów doradzających rządowi, udowodni , że ma jakikolwiek związek. Tyle było wrzasków o to co się działo na Krupówkach. No to proszę bardzo, gdzie jest fala zakażeń dwa tygodnie po Krupówkach? Nie ma takiej fali zakażeń!” – dodał Winnicki

Dobromir Sośnierz: „Zwracamy uwagę na bezczelność niektórych rządowych doradców jak profesor Horban, który zalecił przedsiębiorcom, żeby szyli maseczki, to będą mieli z czego żyć. Ja myślę, że jeśli profesor Horban zająłby się szyciem maseczek, zamiast zarządzaniem kryzysem w Polsce, to wszystkim nam żyłoby się lepiej.”

Głos zabrał także jeden z członków Rady Liderów Konfederacji, Witold Tumanowicz, który jest równocześnie pełnomocnikiem Obywatelskiego Komitetu „Otwieramy Gospodarkę”, zbierającego podpisy pod projektem ustawy znoszącym lockdown i zakazującym jego ponownego wprowadzania – „Rząd mówi, żebyśmy zostali w domu, a ja chciałbym zaapelować w imieniu całej Konfederacji: rządzie zostaw nas w spokoju!”

Szczegóły projektu „Otwieramy Gospodarkę” można znaleźć na stronie: otwieramygospodarke.pl

CAŁOŚĆ KONFERENCJI